Загадкова "Фідея" виграла тендери Укрзалізниці на півтора мільярди

Філія «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці оприлюднила повідомлення про намір укласти 3 договори з ТОВ «Фірма «Фідея» на постачання 45 тисяч тон дизельного палива. Загальна сума контракту складає 1 412 мільйонів гривень.

Про це пише сайт Залізниця без корупції.

Конкурентами «Фідеї» в тендерах стали «Окко-Контракт», «Анвітрейд», «Торговий дім Сокар Україна» та «Нафтотрейд-Капітал».

В одному з тендерів «Фідея» запропонувала ціну на 15 мільйонів дешевше ніж пропозиція найближчого конкурента.

Загалом же середня ціна дизпалива за результатами закупівель склала 31 378 грн. за тону, що на 3% дешевше за ціну на оптовому ринку України.

Це перший випадок протягом року, коли Укрзалізниця може закупити паливо дешевше за ринкові ціни. В попередніх тендерах ціна дизпалива для УЗ була в середньому на 3% вище від ринкової.

ТОВ «Фідея» зі статутним капіталом в 1000 грн. було зареєстроване в березні 2017 року. Наприкінці минулого року фірму перереєстрували на нового власника і після цього ТОВ «Фідея» почала активно перемагати тендерах Міноборони на майже мільярд гривень.

Офіційно фірма зареєстрована в Дніпрі, в житловій 5-типоверхівці по вулиці Андрія Фабра 1А.

Місце реєстрації нового постачальника дизпалива для Укрзалізниці

Власником і директором компанії до вересня цього року була Юлія Шведченко, яка за даними проекту «Викривач» насправді продає одяг і працює інструктором з водіння. На питання журналістів про «Фідею» вона не відповіла і порадила звертатися до її юристів.

Таким чином новий постачальник УЗ очевидно використовує фіктивних власників і місце реєстрації, що у сумі з мінімальним статутним капіталом не формує гарної репутації.

ЗМІ пов’язують «Фідею» з наближеними особами до депутата Грановського. Попередньо з цим же нардепом пов’язували ТОВ «Трейд Коммодіті», ТОВ «Август Пром» та ТОВ «Торум», кожне з яких вигравало мільярдні контракти в тендерах Укрзалізниці і Міністерства оборони. Що характерно – всі ці фірми були зареєстровані в житлових багатоповерхівках.

В тендерах Укрзалізниці ТОВ «Фідея» вказало перелік виробників продукції з кількох десятків заводів, здебільшого з Росії.

За даними директора «Консалтингової групи А-95» секрет низьких цін фірм з оточення депутата Грановського полягає в змішуванні дизпалива з низькоякісним гасом, акцизні збори на який в 5 разів менші ніж на дизельне паливо. При цьому вартість обох видів палива на європейському ринку майже є ідентичною, що забезпечує додаткову економію постачальника на сплаті акцизних зборів.

В масштабах мільярдних закупівель мова може йти про сотні мільйонів гривень щороку. При цьому залишаються питання щодо якості палива, яке постачається на підприємства Міністерства оборони та Укрзалізниці.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини