В Одесі військові, волонтери та громадські діячі отримали орден «Народний герой України»

В Одеському оперному театрі відбулося урочисте нагородження військових та волонтерів недержавним орденом «Народний герой України».

Відзнаку заснували за ініціативою активіста Андрія Боєчка. У вересні минулого року ми зробили в соціальних мережах заклик надсилати нам імена людей, яких українці вважають героями. Цей орден саме для них. Уже під Новий рік ми мали список з кількох тисяч таких людей. Потім ми створили спеціальну комісію та обрали тих, кого найбільше згадували», – пояснює Андрій Боєчко.

 
Волонтер БоэчкоВ Одесі відбулась вже десята церемонія.
З початку року цю недержавну нагороду – кулон у вигляді тризуба з мечем посередині – отримують військовослужбовці, волонтери та громадські діячі. Срібло, з якого власне і виробляють кулон, надсилають пересічні українці. За словами ініціаторів, це робить орден унікальним. Нагорода існує у двох варіантах: червоно-чорна стрічка на колодці — для воїнів, що захищали країну; жовто-блакитна стрічка на колодці — для волонтерів та медиків.

ОрденЦього разу відзнаку вручили бійцям 73-го морського центру спецпризначення, 25-ї повітрянодесантної бригади, 3-го полку спецназу, 92-ї та 95-ї бригади, волонтерам, військовим медикам та громадським діячам. Серед них «кіборг» Павло Розлач (позивний «Медвідь») з 95-ї окремої аеромобільно-десантної бригади, військовий медик Аміна Окуєва з батальйону імені Джохара Дудаєва, боєць «Правого сектора» Ігор Іванов, який загинув в Одесі під час трагічних подій 2 травня.

Мустафа Джемилев

Крім цього пам’ятний срібний тризуб з рук волонтерів отримав лідер кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв та голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі.
Серед нагороджених також були бійці, яких відзначили нагородою посмертно. «28-річний Олег Чепеленко був вчителем, а вчителі мають навчати дітей, а не воювати зі зброєю в руках. Вибачте, що не вберегли Вашого сина», — звернулася волонтер Віолетта Кіртока до матері загиблого снайпера 92-ї окремої механізованої бригади Любові Чепеленко. Вона з Харківщини приїхала за нагородою сина.

Олег Чепеленко

Нагадаємо, снайпер Олег Чепеленко за позивним «Хакер» у серпні потрапив у полон до терористів і, коли його вели у розташування противників, підірвав на розтяжці себе та бойовиків, які його схопили.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини