Україна експортувала зернових та олійних культур на 10 мільярдів доларів

Україна експортувала зернових та олійних культур на 10 мільярдів доларів

З липня по грудень 2021 року експорт зернових та олійних зріс на 56%. Це на 3,59 млрд доларів більше, ніж у відповідному періоді 2020-го. Загалом за останні пів року зернових та олійних культур експортовано на 10 млрд доларів.

Такі дані оприлюднила Українська зернова асоціація з посиланням на Державну митну службу України. 

Зростання показників відбулося за всіма видами даної сільгосппродукції. Так, зернових експортовано на 7,9 млрд дол., що майже на 61% більше, у порівнянні з таким самим періодом попереднього маркетингового року. З них на понад чотири мільярди - пшениці, більш ніж на 2,5 мільярди кукурудзи та майже на 1,2 мільярда доларів ячменю. 

Експорт олійних культур склав 2,11 мільярда. Це на 40,43% більше, ніж у липні - грудні 2020 року. З них на 1,68 млрд експортовано ріпаку та на 344,5 млн доларів сої.

На жаль, ані високий врожай, ані збільшення експорту не відчують на собі прості українці. Для них невпинно продовжують зростати ціни і на хлібобулочні вироби, і на олію. Більш того, через стрімке зростання цін на газ багато виробників провідних харчових галузей можуть взагалі припинити свою роботу

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини