Треба дотримуватися прав людини, щоб ми не народили нових диктаторів, – Кацман про надзвичайний стан

У питанні запровадження надзвичайного стану в Україні через загрозу епідемії коронавірусу слід дотримуватися прав людини, щоб не народити нових диктаторів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Експерт прокоментував імовірність запровадження надзвичайного стану в Україні через загрозу епідемії коронавірусу COVID-19. Він вказав приклади інших країн, де запроваджені такі жорсткі заходи, та наголосив, що держава повинна мати право на такі кроки. Проте, каже Володимир Кацман, у наших умовах є кілька небезпек.

Політичний експерт зауважив, що надзвичайний стан передбачає значні утиски прав громадян, зокрема, відключення Інтернету, обшуки без суду та слідства, можливість забирати авто чи помешкання для роботи штабів тощо.

"Це серйозна поразка в правах. Такими речами грати небезпечно, тому що ми з вами знаємо, як люблять скористатися такими особливими повноваженнями наші керманичі – президенти, прем'єри, народні депутати тощо. Коли ми передаємо в руки таку сильну, таку дуже обоюдогостру річ , як цей надзвичайний стан. Тут треба дуже тонко дотримуватися прав людини, щоб ми не народили нових диктаторів, щоб ми не перетворилися з країни демократичної, яка болісно і жорстко заробляла собі демократичні бали якісь, а потім в одномоментно це перекреслювати", – заявив Володимир Кацман.

На його думку, ухвалювати таке рішення без парламенту, який нині є деморалізованим і який не збиратиметься щонайменше кілька місяців, не можна, оскільки Україна – парламентсько-президентська республіка, тож ігнорувати закони не слід.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини