Скадовчанину допомогли оформити інвалідність дистанційно

Юристи громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” допомогли жителю окупованого Скадовська оформити інвалідність дистанційно. Наразі чоловік уже отримав висновок МСЕК (медико-соціальної експертної комісії) та завершує оформляти пенсію.

Біда трапилася зі скадовчанином Миколою* вже під час окупації. Виписуючи чоловіка з лікарні, медики порекомендували йому звернутися до МСЕК, щоб оформити пенсію за інвалідністю. 

Його дружина, пані Світлана, у розпачі зателефонувала юристам громадської приймальні БО ФМЗ: 

Підкажіть, будь ласка, чи працює та комісія в Херсоні? Чули, що багато наших лікарів виїхали з області. А нам їхати “просто так” за сотню кілометрів – дуже важко й небезпечно. Якщо ж працює, то як потрапити до них, які документи потрібно? А якщо ні, то що ж нам робити? Адже раніше родину саме чоловік годував…

Фахівці громадської приймальні БО ФМЗ одразу заспокоїли жінку: наразі необов’язково їхати на комісію до Херсона. Та пояснили: у зв’язку з війною Уряд значно спростив процедуру. Достатньо звернутися до лікаря та просити про оформлення направлення до МСЕК (форма 088/о). А МСЕК за направленням закладу охорони здоров'я та наявних відомостей може прийняти рішення заочно, без присутності чоловіка. Також тепер можна звернутися до будь-якої медико-соціальної експертної комісії, а не тільки до місцевої.

Тобто, підтвердити інвалідність можна заочно, без дотримання принципу територіальності.

Скадовчани Микола та Світлана скористалися порадами правозахисників та вже оформлюють чоловікові пенсію з інвалідності. 

Нагадуємо, таким же чином, дистанційно, можна пройти повторний огляд МСЕК. Спеціально укладати декларацію між пацієнтом та лікарем, який оформлює направлення на комісію, – не потрібно. Законодавчі підстави вимагати її відсутні.

Крім того, поки на території країни діє воєнний стан, повторний огляд МСЕК не є обов’язковим. Його треба буде пройти не пізніше, ніж за шість місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Щодо виплат, то вони зберігаються протягом усієї дії воєнного часу та 1 місяць після його припинення.

* Ім’я змінено

Довідково. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Електронна адреса: [email protected]  

ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини