Правозахисники закликали Google перестати нехтувати правами людини: корпорація розробляє цензурований пошук для Китаю

Правозахисні організації звернулися до Google, через ймовірне розроблення корпорацією системи "Dragonfly" для китайського ринку, яка дозволить владі піддавати цензурі пошукові запити людей у країні.

Про це йдеться у відкритому листі, пише Центр інформації про права людини.

У 2010 році корпорація Google випустила заяву, де, зокрема, йшлося про те, що вона не підтримує цензуру в Китаї. Після цього компанії довелося піти з китайського ринку. Правозахисні організації, які слідкують за дотриманням прав людини в Китаї привітали таку позицію.

"Китайський уряд встановив режим чи не найжорсткішої цензури та нагляду у світі. Щодня відбуваються арешти та ув’язнення правозахисників та журналістів виключно за висловлення їхніх поглядів онлайн", – розповідали вони.

Наразі на території Китаю діє закон про кібербезпеку, де зазначається, що інтернет-компанії мусять встановлювати цензуру інформації користувачів, що суперечить міжнародним зобов’язанням щодо захисту прав на доступ до інформації, свободу вираження та приватне життя. Також влада країни вимагає, щоб компанії зберігали дані китайських користувачів усередині країни та полегшували нагляд за ними з боку служб безпеки, які зловживають своїми повноваженнями.

"Тисячі веб-сайтів та соціальних мереж у країні заблоковані, багато висловлювань розглядаються як політичні і такі, що підлягають цензурі", – зазначають правозахисники.

Нещодавно Google заявив про розроблення спеціальної пошукової системи "Dragonfly", яку зможуть використовувати китайські користувачі.

"Важко уявити, яким чином Google зможе здійснити повторний запуск пошукової системи в Китаї у спосіб, сумісний із правозахисними зобов’язаннями компанії відповідно до міжнародних стандартів або принаймні власних правозахисних зобов’язань. У своєму кодексі поведінки компанія обіцяє поширювати права користувачів на приватне життя та вираження в усьому світі. У “Принципах штучного інтелекту Google”, опублікованих у червні, компанія запевняє, що не розроблятиме “технології, призначення яких суперечить принципам міжнародного законодавства і правам людини”. Компанія також висловлює готовність співпрацювати з Глобальною мережевою ініціативою, аби з належною пильністю додержуватися прав людини під час розширення ринків чи розробки нових послуг. Проект “Dragonfly” порушує значні питання, на які не були дані відповіді, стосовно того, чи виконує Google ці зобов’язання", – йдеться в листі.

Офіційно компанія заявила, що не може відповісти на запити людей щодо проекту "Dragonfly", посилаючись на положення стосовно витоку інформації. Проте співробітники компанії вже встигли повідомити деякі деталі.

"Наразі Google ризикує стати поплічником китайського уряду в переслідуванні свободи слова та інших прав людини в Китаї. Google мав би звернути увагу на занепокоєння з боку правозахисних організацій і власних працівників та утриматися від пропонування пошукових послуг у Китаї", – закликають американську компанію правозахисники.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини