Орхідею краще не поливати, а напувати

Орхідеї не люблять пересаджування – робіть це раз на два-три роки. Куплену можна пересадити, як відцвіла. Зрізати стебло й лишити листя.

При пересадці не чіпайте коріння. Використовуйте пластикові горщики. Бо в керамічних коріння приростає до стінок і рослина гине. Земляна суміш має містити соснову кору й деревне вугілля. Адже в природі орхідеї паразитують – ростуть на інших рослинах, найчастіше на деревах. Тож вирощувати їх можна на обрубку дерева чи шматку кори.

– Зазвичай орхідеї купують у магазинах під час цвітіння. А як доглядати їх потім, не знають, – каже Ірина Назаренко із села Іркліїв Чорнобаївського району на Черкащині.

Вологість повітря – найважливіший фактор, що підтримує ріст і здоров'я орхідей. При сухому повітрі їх обприскують водою з пульверизатора.

– Якщо листя жовтіє або орхідея довгий час не цвіте, перенесіть квітку подалі від батареї у світле приміщення, час од часу бризкайте, – радить квітникарка.

У період росту рослині треба багато тепла і світла. Але від прямих сонячних променів вона висихає.

Не поливайте квітку часто. Вистачить двох-чотирьох разів на місяць. Якщо субстрат не сухий, води не доливайте. Від надмірного поливу, навіть під час вегетації, корені гниють і рослина гине. Це часто трапляється у прохолодних приміщеннях. У холоді рослини не поливають, а напувають – денце горщика опускають у посудину з водою. Не занурюйте в неї орхідею повністю  – загниється. Слідкуйте, щоб вода не потрапила в пазухи листя.

Іноді рослину вражає щитівка – хвороба кімнатних рослин. Від паразитів листя обробляють мильним розчином. Чверть шматка господарського мила розчиняють у півсклянки води. Що мильніше вийде, то краще. Листя протирають губкою для миття посуду двічі на тиждень. Або купують розчин проти паразитів.

Оптимальна температура для вирощування орхідей –16-18 градусів тепла. Найвища – +21-26°, мінімальна – плюс 8-10°.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини