Мовний омбудсмен отримав понад 600 скарг на порушення закону про мову

Переважна більшість звернень традиційно стосується відсутності української версії сайтів. Також скаржаться на депутатів місцевих рад, які в офіційному спілкуванні відмовляються говорити українською.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь повідомив у Facebook, що з 16 січня по 11 лютого 2021 року звернулося 605 українських громадян. 

Найбільше звернень та скарг надійшло із Києва та Київської області – 276, з Луганської області – 7, Миколаївської – 6, Донецької – 4, Тернопільської – 4, Херсонської, Рівненської, Івано-Франківської, Закарпатської, Хмельницької – по 2 звернення.

Як розповів Тарас Кремінь, переважна більшість звернень – 281 – стосується відсутності української версії сайтів про надання послуг та в інтернет-магазинах. 126 громадян поскаржилися на порушення своїх прав, перешкоди та обмеження у користуванні державною мовою у сфері обслуговування. Найбільше таких порушень (53) виявлено киянами.

Також українці скаржаться на те, що недержавною мовою користуються деякі депутати місцевих рад Миколаєва, Одеси, Дніпра, Запоріжжя.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини