Виявлене у вічній мерзлоті цуценя може бути "найстарішою підтвердженою собакою" в історії.
Його тіло збереглося майже ідеально: з молочними зубами, вусами, віями і оксамитовим носом. Приблизний вік на момент загибелі - два місяці.
Мумію невідомого хижака виявили вчені зі Шведського центру палеогенетікі в серпні 2018 року, повідомляє UNILAD.
Зразок був знайдений у віддаленій частині північного сходу Сибіру за 40 км вище за течією річки Індигірка від найближчого селища Біла Гора на річці Буор-Юрях.
Знахідка залишається в Росії, тоді як професор еволюційної генетики Лев Дален та його колега Дейв Стентон вивчають його реберну кістку у Швеції. Вчені провели генетичне дослідження, однак його результати неоднозначні.
Вивчивши знахідку, вони не можуть впевнено сказати, чи є дивовижно збережене створіння з повним набором зубів собакою, чи вовком. Можливо, тому, що якраз у той період собаки були одомашнені.
Дален і Стентон вважають, що це може бути найдавніший виявлений собака. Якщо це правда, це може надати безцінні відомості по те, коли вовки були одомашнені.
Колеги дослідників назвали істоту "Dogor" - каламбур на "собака чи вовк". Незважаючи на те, що вуглецевий аналіз підтвердив древнє походження цуценя, Дален сказав, що йому здається, ніби ця тварина померла нещодавно.