Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як Україна вирішує проблему енергетичної безпеки?

Vgoru
Автор
Поширити:
06 вересня 2023 14:55
1,032

З моменту здобуття незалежності Україна та інші країни зіткнулися із проблемою забезпечення енергопостачання. Різні питання, що впливають на національне та суспільне життя, такі як політика, економіка, збройні сили, довкілля, новини суспільства, що підпадають під поняття «безпека». До здобуття незалежності Україна мала надійний енергетичний сектор, підтримуваний кваліфікованими робітниками, стабільне постачання палива та надлишок енергетичних потужностей, і все це вселяє віру в здатність сектора продовжувати стійке функціонування. Але так не завжди.

2023 року Україна приєдналася до відновлюваних джерел енергії, підписавши угоду про купівлю електроенергії з екологічно чистих джерел. Диверсифікуючи свої джерела енергії, країна прагне забезпечити своє енергетичне майбутнє, зменшуючи свою залежність від єдиного джерела, такого як російський природний газ. Проблема енергетичної безпеки Європи, на яку дуже вплинуло їхнє неблагополучне ставлення до російського газу, все ще зберігається. Попри те, що диверсифікація може допомогти, вона забезпечує абсолютного рішення. Ось чому Україна надає пріоритет альтернативним стратегіям енергетичної безпеки.

Кіберзагрози та російська агресія є основними проблемами, викладеними у Стратегії енергетичної безпеки України, яку було схвалено Кабінетом міністрів у серпні. Загалом у стратегії визначено 29 потенційних загроз енергетичній безпеці.

Україна реалізує заходи щодо підвищення енергоефективності як одну зі своїх стратегій. Цей підхід спрямований на зниження залежності від зовнішніх джерел енергії та підвищення енергетичної незалежності. Скоротивши споживання енергії, Україна може вжити превентивних заходів, які допоможуть усунути різні ризики, такі як волатильність цін на енергію та перебої з постачанням. Проекти енергоефективності в Україні фінансуються Агентством США з міжнародного розвитку. Продовжуючи зміцнювати свою енергетичну безпеку Україна збільшила внутрішнє виробництво енергії.

Щоб підвищити свою енергетичну автономію, Україна концентрується на розширенні та використанні своїх ядерних енергетичних об'єктів. Низка атомних електростанцій вже перебуває в експлуатації, але країна має намір нарощувати свої потужності в цій галузі. Так само Україна має великий потенціал для використання відновлюваних джерел енергії, таких як енергія сонця та вітру. Про це можна дізнатися у розділі новини промисловості. Прагнення України до енергетичної безпеки включає кілька методів, у тому числі диверсифікацію джерел енергії, підвищення енергоефективності та розвиток своїх внутрішніх енергетичних ресурсів.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів