Смартфон і навушники — справжня солодка парочка. Це тандем, який робить комфортним життя мільйонів. «Вуха» допомагають сховатися від навколишнього шуму, розширюють можливості комунікації, дозволяють споживати аудіовізуальний контент без незручностей для оточення. За призначенням виділяють універсальні, спортивні, професійні, ігрові. У кожних — свої унікальні фішки, які стосуються апаратної складової й функціональних можливостей.
На відміну від комп’ютерних навушників, мобільні налаштовані на експлуатацію на ходу. Саме тому вони або мініатюрні або зі складною конструкцією та зручним чохлом для транспортування.
У розмаїтті моделей важко не заплутатися. Тільки виробників — кілька десятків. Уваги заслуговують перевірені бренди — з позитивною репутацією та запалющою історією.
Універсальної інструкції з вибору навушників для мобільного телефона не існує. До кожного випадку потрібно підходити індивідуально. Однак є декілька загальних порад, які стануть у пригоді кожному.
Навушники підключаються до смартфона через фізичний роз’єм (той самий, що використовується для зарядки або окремий міні-Джек) або через бездротовий інтерфейс — Bluetooth. Деякі — комбінують два типи підключення.
Якщо важлива свобода рухів, на дротові моделі можна навіть не дивитися. Їхній радіус дії обмежується довжиною проводу. Відійти від джерела звуку (телефона) якомога далі не вийде, доведеться завжди носити його з собою. Натомість навушники з дротом можуть працювати безперервно скільки завгодно.
З бездротовими аксесуарами можна бігати, стрибати, виконувати акробатичні трюки. Головне — підібрати такий розмір і формфактор, який добре тримається в вухах. Єдине, «вуха» потрібно регулярно підзаряджати, бо можливості автономної роботи у них вичерпні.
За посиланням https://www.moyo.ua/ua/telecommunication/smart/ доступні смартфони, які ідеально синхронізуються з Блютуз-навушниками різних марок.
Як дротові, так і TWS пристрої ділять на такі категорії:
Мікрофон потрібен, і крапка. Без нього можливості навушників відчутно урізані. Не можна записувати голосові повідомлення, відповідати на дзвінки та надсилати «кружальця» у соціальних мережах, не дістаючи телефон з кишені або сумки.
Гнатися за максимальними частотними характеристиками зовсім не обов’язково. Потрібно володіти надприродним слухом, щоб гідно оцінити якість звучання навушників з розширеним частотним діапазоном. А для користувача без суперздібностей цілком достатньо стандартних значень — від 20 до 20000 Гц. Цей «відрізок» охоплює і баси, і середні, і високі частоти.
Щодо дизайну навушників, його можна вибрати під смартфон, під стиль одягу або ж абсолютно рандомно. Всі сучасні навушники красиві та стильні, тому не варто перейматися, що вони зіпсують образ.