Ще в шкільному курсі фізики нам розповідають про шкоду електромагнітного випромінювання. Але після закінчення школи чомусь про це всі забувають, тримаючи, наприклад, потужні смартфони в кишенях брюк або не вимикаючи на ніч ПК.
Деякий вплив на людину мають і холодильники. Однак сучасні виробники постаралися виправити цю ситуацію і є моделі з невисоким е/м фоном. До таких належить холодильник Siemens KG39NVl306.
Великі двокамерні варіанти слід вибирати тільки в квартири з окремою кухнею або котеджі. Якщо обладнати таким пристроєм міні-житло, власник буде постійно опромінюватись е/м хвилями. Тому, наприклад, в кавалерки краще встановлювати невеликі морозильні камери.
Такі пристрої краще розміщувати в кухні біля стіни, що не межує з житловими приміщеннями. Якщо ця умова нездійсненна, потрібно ставити технічний засіб подалі від ліжка, що знаходиться з іншого боку перегородки. Тривалий вплив електромагнітного випромінювання може призвести до:
порушенням режиму сну, безсоння;
появи хвороб органів системи кровообігу;
зниження загального імунітету.
Безпечна відстань від холодильника — 1,5-2 м. Вибрати відповідну модель можна, наприклад, на офіційному сайті Siemens.
Крім сертифікату екологічності пристрій повинен мати:
Антибактеріальне покриття поверхонь камери. Це попередить розмноження мікроорганізмів, що прискорюють псування продуктів.
Захисну систему від стрибків напруги.
Температурні індикатори. За допомогою останніх можна, наприклад, визначити витік фреону.
Не слід вибирати без необхідності занадто потужні холодильники. Оптимальне значення продуктивності в середньому — близько 250 Вт / год. Детальні характеристики пристроїв можна подивитися на сайтах виробників (наприклад, siemens-home.bsh-group.com).