Вчені зі Стенфордського університету зібрали молекулярні дані сотні учасників за чотири роки та відзначили, що понад тисячу молекул регулярно змінюють свою поведінку, але відбувається це лише двічі на рік: у кінці весни - на початку літа і в кінці осені - на початку зими.
У дослідженні брали участь 105 осіб від 25 до 75 років. Чотири рази на рік учасники здавали зразки крові. Вчені аналізували її молекулярний склад і отримували інформацію про імунітет, запалення, здоров'я серця, метаболізм, мікробіоту та багато іншого. Також дослідники отримували інформацію про фізичні навантаження і харчові звички учасників.
Вчені встановили: організм людини дійсно переживає прогнозовані зміни протягом року, але вони не збігаються зі звичним поділом на весну, літо, осінь і зиму. Зібрані за чотири роки дані показали, що кінець весни збігається з ростом запальних біомаркерів, що впливає на розвиток алергій, а також зі зростанням рівня молекул, що впливають на ревматоїдний артрит і остеоартрит.
Також учені побачили, що з настанням весни різко збільшується кількість білка HbAc1 – різновиду гемоглобіну, що сигналізує про ризик діабету другого типу. Те ж стосується і гена PER1, який бере участь у регулюванні циклів сну - безсоння.
Відкриття біологів може стати в нагоді фармацевтичним компаніям. Зокрема, у випадку тестувань ліків проти гіпертонії їм буде корисно знати, що результати в літні і зимові місяці можуть виявитися різними.