Підтримати нас

У яку пору року краще бурити свердловину на воду

Vgoru
Автор статті
22 березня 2023 11:25
2,170
Поширити:

Фахівці та люди, що просто цікавляться, знають, що процес буріння свердловин на воду має багато різних особливостей : технічного плану, типу ґрунту, ландшафтних особливостей, необхідної глибини шахти, погоди тощо. Пора року є одним із цих факторів. Розбираємось, на який період краще планувати цей захід і чи так усе однозначно тут.

Особливості буріння свердловин у різні пори року

Кожен сезон має свої особливості при бурінні свердловин. Крім того, слід розуміти, що пора року сама собі може нічого не означати, оскільки, наприклад, ранньою весною буває холодніше, ніж узимку. Тому всі наведені нижче рекомендації мають умовний характер.

Зима

Бурити взимку, всупереч поширеній думці, можна і іноді навіть краще, ніж в іншу пору року. Особливо, якщо ви перебуваєте не в дуже холодному кліматичному поясі, наприклад, на півдні України. У цьому випадку невелике підмерзання навіть сприятиме роботі з м'яким в'язким грунтом. Тобто віддати перевагу бурінню в холодну пору року варто, якщо свердловина необхідна в болотистих місцях або низинах, де волога накопичується у більшій кількості і земля досить м'яка.

Якщо йдеться про роботу професійних бурових установок, то проблем із цим взагалі не виникне. Навіть при ‒15 °C вони показують себе чудово і легко справляються із замерзлим ґрунтом. До того ж варто розуміти, що земля в наших краях не промерзає дуже глибоко і вже за кілька метрів її температура значно вища, ніж у верхніх шарах.

Професійним буровим установкам також не заважає сніг або коротка тривалість світлового дня. Вони оснащені всім необхідним обладнанням та освітлювальними приладами, щоб виконувати роботу за будь-яких умов. До того ж сніговий покрив сам по собі може навіть зіграти на руку власнику ділянки, адже захистить ґрунт від механічних пошкоджень під час буріння, отже газон та клумби будуть у безпеці.

Літо

Якщо брати до уваги виконання бурової установки середньостатистичних завдань і роботу в стандартних типах ґрунту, то літо для цього є ідеальним варіантом. 

  1. Грунт цього року найбільш м'який і м'який. 
  2. Вологість землі – помірна.
  3. Рівень ґрунтових вод – стабільний.
  4. Зайва волога зі стін свердловини швидко випаровується.
  5. Довгий світловий день, який дозволяє комфортно працювати до 16 години на добу.

Якщо ж грунт дуже сирий і глинистий, то для буріння вибирається час, коли вміст у ньому вологи буде мінімальний, тобто середина-кінець серпня. У разі сухого та спекотного літа розпочати процес можна і раніше.

Весна та осінь

Весну та осінь для буріння свердловин вибирають рідше, оскільки ґрунт у ці періоди містить найбільшу кількість вологи. Весною – після талого снігу, восени – внаслідок дощових опадів. Через це процес роботи може бути дещо ускладнений руйнуванням стінок шахти та в'язкістю самого ґрунту, що не дуже добре для швидкого та ефективного буріння. Зрозуміло, професійні бурильники можуть працювати і забезпечать якісний результат і в таких умовах, однак це буде складніше, а отже, довше і дорожче.

Окрім того, якщо ви збираєтеся пробурити свердловину на власній житловій ділянці, то будьте готові до великої кількості бруду та слідів пересування техніки. Так, це не дуже приємно, але коли справа не терпить зволікань, то цю незручність можна пережити.

Який сезон все ж таки краще для буріння

Підсумовуючи вищезазначене, можна зробити такі висновки.

  1. Найкраща пора року, щоб бурити свердловину – літо. Процес піде швидко і без зволікань.
  2. Роботі взимку можна віддати перевагу, коли доведеться мати справу з глинистим грунтом або болотистим місцевістю.
  3. Пробурити свердловину восени буде гарною ідеєю тоді, коли опади ще не випадають у великій кількості. Слідкуйте за погодою.
  4. Навесні грунт буде сирим і найбільш несприятливим для буріння в 99% випадків, проте для професійної спецтехніки це не є великою проблемою.

Найголовніше в цьому випадку, щоб ви не залишилися без води, коли вам вона буде необхідна. Тому замовляйте буріння свердловин у Київській водній буровій компанії «Кароліна» і будьте впевнені, що ми впораємося з будь-яким завданням на 100%.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ