Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Створити новий чи апгрейдити старий, або що робити із застарілим сайтом?

Vgoru
Автор
Поширити:
26 травня 2023 08:33
2,029

Кількість сайтів в інтернеті дуже велика, власники не завжди роблять їх такими, як їм хотілось би, іноді втрачається актуальність товарів чи послуг. 

А в певний момент потреба в тому, щоб мати представництво в інтернеті виникає знову. І тут є 2 варіанти дій: відновлювати старий сайт – певним чином його покращити, зробити більш сучасним, або ж розробити новий. Однозначної відповіді не знайдете, адже має значення, в якому стані ваш старий сайт.

Якщо розробкою вашого ресурсу займалась інша людина, і ви не знаєте, як у ньому все влаштовано, а лише час від часу вносите на сторінки невеликі зміни, тоді щоб не гаяти час можна розробити сайт з нуля.

Це ж стосується випадків, коли ваш сайт дуже давно взагалі не оновлювався і ви забули за нього на кілька місяців або і років. Тоді вам підійде наступний план: оберіть інструмент для роботи, заплатіть за хостинг (CMS) або пакет послуг (конструктор), перенесіть наявний домен, або ж придбайте новий, і, зрештою, розробіть структуру сайту та стратегію просування (інформація з Mozok.net).

З іншого боку, якщо часу у вас вдосталь, можна все ж розглянути варіант апгрейду. Тим паче сайт вже знають пошуковики, а новий ресурс точно не вийде швидко проіндексувати до рівня старого – для цього в будь-якому разі потрібен час. Тому далі поговоримо про те, як можна оперативно і якісно відновити старий ресурс.

Приблизний план роботи

Процес оновлення сайту кропіткий та вимагає досить багато зусиль. Щоб усе пройшло успішно, потрібен орієнтований план робіт. Отже, він може виглядати так:

  1. Критичний погляд на сайт, що саме потрібно оновити – дизайн, функціонал, структуру. Можливо, потрібно покращити технічні параметри та попрацювати над просуванням. Всі ці корективи залежатимуть від того, наскільки довго над сайтом не працювали. Річ у тім, що тренди у вебдизайні постійно змінюються, з'являються нові можливості. Наприклад, зараз важко уявити сайт без кнопки зворотного зв’язку чи онлайн-помічника, а ще 5 чи більше років тому це не було таким популярним рішенням. Структура повинна бути максимально простою та інтуїтивно зрозумілою, і саме цього немає у більшості старих сайтів. Щоб знайти щось на такому ресурсі, потрібно довго гортати сторінки. Також має значення функціонал. Незалежно від напрямку діяльності вже звичним явищем є особистий кабінет та розсилки на електронну пошту. Це теж потрібно додати.
  2. Оцінка можливостей оновлення. Вона залежатиме від того, у який саме спосіб було створено сайт – на CMS, у конструкторі чи окремим спеціалістом. Якщо використовувались такі інструменти як конструктор чи система управління контентом, то оновлення цілком можливе. Якщо велась індивідуальна розробка студією чи окремим розробником, виникнуть складнощі, особливо якщо контактів не маєте.
  3. Реальна оцінка можливості провести оновлення самостійно. Щоб можна було виконати апгрейд, потрібні навички та доступ до адмінки сайту. Якщо ресурс створювався через конструктор чи систему управління сайтом, то відновлення доступу цілком можливе, хоча і може зайняти певний час. Коли ж сайт було розроблено вебстудією, то можуть виникнути складнощі, передусім якщо створювався унікальний сайт без використання шаблонів. У цьому випадку доведеться шукати розробників і знову оплачувати їхні послуги.

План, що складається лише з 3 пунктів, матиме безліч підпунктів, які суттєво подовжать потрібний для роботи час. Але це все необхідно зробити, адже такі дії дадуть свій результат і віддачу.

Інструменти для апгрейду

Почнемо з можливостей для оновлення сайту при використанні для його розробки конструкторів та CMS. Тут задача буде дещо простішою, адже в зазначених платформах наявні нові шаблони, віджети, різноманітні функціональні блоки. Питання лише в тому, щоб відновити доступ до адмінки, а далі вже можна працювати над удосконаленням. Варіанти:

  • Замініть шаблон. Дуже дієве рішення, адже ви зможете осучаснити одразу всі розділи та елементи, отримаєте привабливий та стильний дизайн. Але зверніть увагу на те, чи не зникне все наповнення сайту – попередньо варто зробити резервну копію і дізнатись, як працює заміна шаблону саме на вашій системі.
  • Оновіть чи актуалізуйте контент. Це просто необхідно, адже він з великою долею вірогідності буде нецікавим і недоцільним на оновленому сайту. Враховуйте нові алгоритми пошукових систем та уподобання клієнтів, додавайте унікальні зображення.
  • Заведіть блог, якщо це актуально для типу вашого сайту. При регулярному веденні він здатний суттєво покращити позиції сайту, а враховуючи, що у нього вже є історія, ефект буде досить значним.
  • Додайте функціональності. Залежно від типу ресурсу це може бути особистий кабінет, кнопки зворотного зав’язку, форма підписки на оновлення тощо. В цьому допоможуть блоки та віджети.
  • Доповніть сторонніми додатками. Сьогодні з’явились широкі можливості інтеграції, тож скористайтесь ними. Чим більший та цікавіший функціонал можете запропонувати, тим вищі шанси стати цікавим для користувачів.

Важливим моментом є оптимізація сайту, якщо вона ще не проведена. Пропишіть мета теги, створіть ЧПУ URL, оновіть мапу веб-ресурсу.

Якщо розробка велась студією чи окремим спеціалістом, варто правильно сформулювати в ТЗ свої побажання щодо апгрейду сайту. Власне, на цьому ваше втручання можна завершувати.

Вартість

Оновлення сайту при зверненні до спеціаліста – це платна послуга, причому її вартість залежатиме від того, в яких об’ємах та над чим саме потрібно буде працювати, та від розцінок студії чи окремого спеціаліста.

Вам можуть запропонувати пакетні пропозиції, у які увійде робота спеціаліста протягом певного часу – 10, 20, 30 чи більше годин, все залежить від масштабів. Приблизні розцінки:

  • доопрацювання та налагодження функціоналу модулів, плагінів – від 200 грн/год;
  • внесення змін у дизайн, оновлення блоків, верстка – від 240 грн/гд;
  • зміна, додавання контенту, зображень, таблиць – обговорюється, адже залежить від об’ємів.

Робота спеціалістів обійдеться дорожче, ніж самостійне доопрацювання, але в окремих випадках такий варіант буде найбільш правильним і логічним.

Висновки

Загалом оновлення сайту – задача непроста, особливо якщо ресурс тривалий час простоював. Потрібно внести чимало змін, актуалізувати інформацію, попрацювати з дизайном та функціоналом. Будьте готові до часових затрат. З іншого боку, саме апгрейд сайту буде раціональним рішенням з урахуванням специфіки індексації та просування. Тому це те, що варто зробити.

 

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів