Кількість сайтів в інтернеті дуже велика, власники не завжди роблять їх такими, як їм хотілось би, іноді втрачається актуальність товарів чи послуг.
А в певний момент потреба в тому, щоб мати представництво в інтернеті виникає знову. І тут є 2 варіанти дій: відновлювати старий сайт – певним чином його покращити, зробити більш сучасним, або ж розробити новий. Однозначної відповіді не знайдете, адже має значення, в якому стані ваш старий сайт.
Якщо розробкою вашого ресурсу займалась інша людина, і ви не знаєте, як у ньому все влаштовано, а лише час від часу вносите на сторінки невеликі зміни, тоді щоб не гаяти час можна розробити сайт з нуля.
Це ж стосується випадків, коли ваш сайт дуже давно взагалі не оновлювався і ви забули за нього на кілька місяців або і років. Тоді вам підійде наступний план: оберіть інструмент для роботи, заплатіть за хостинг (CMS) або пакет послуг (конструктор), перенесіть наявний домен, або ж придбайте новий, і, зрештою, розробіть структуру сайту та стратегію просування (інформація з Mozok.net).
З іншого боку, якщо часу у вас вдосталь, можна все ж розглянути варіант апгрейду. Тим паче сайт вже знають пошуковики, а новий ресурс точно не вийде швидко проіндексувати до рівня старого – для цього в будь-якому разі потрібен час. Тому далі поговоримо про те, як можна оперативно і якісно відновити старий ресурс.
Процес оновлення сайту кропіткий та вимагає досить багато зусиль. Щоб усе пройшло успішно, потрібен орієнтований план робіт. Отже, він може виглядати так:
План, що складається лише з 3 пунктів, матиме безліч підпунктів, які суттєво подовжать потрібний для роботи час. Але це все необхідно зробити, адже такі дії дадуть свій результат і віддачу.
Почнемо з можливостей для оновлення сайту при використанні для його розробки конструкторів та CMS. Тут задача буде дещо простішою, адже в зазначених платформах наявні нові шаблони, віджети, різноманітні функціональні блоки. Питання лише в тому, щоб відновити доступ до адмінки, а далі вже можна працювати над удосконаленням. Варіанти:
Важливим моментом є оптимізація сайту, якщо вона ще не проведена. Пропишіть мета теги, створіть ЧПУ URL, оновіть мапу веб-ресурсу.
Якщо розробка велась студією чи окремим спеціалістом, варто правильно сформулювати в ТЗ свої побажання щодо апгрейду сайту. Власне, на цьому ваше втручання можна завершувати.
Оновлення сайту при зверненні до спеціаліста – це платна послуга, причому її вартість залежатиме від того, в яких об’ємах та над чим саме потрібно буде працювати, та від розцінок студії чи окремого спеціаліста.
Вам можуть запропонувати пакетні пропозиції, у які увійде робота спеціаліста протягом певного часу – 10, 20, 30 чи більше годин, все залежить від масштабів. Приблизні розцінки:
Робота спеціалістів обійдеться дорожче, ніж самостійне доопрацювання, але в окремих випадках такий варіант буде найбільш правильним і логічним.
Загалом оновлення сайту – задача непроста, особливо якщо ресурс тривалий час простоював. Потрібно внести чимало змін, актуалізувати інформацію, попрацювати з дизайном та функціоналом. Будьте готові до часових затрат. З іншого боку, саме апгрейд сайту буде раціональним рішенням з урахуванням специфіки індексації та просування. Тому це те, що варто зробити.