Почнімо з теорії. Вакуумними називаються навушники з довгим звуководом, на кінці якого закріплена силіконова або пінна амбушура. Вся ця конструкція вставляється безпосередньо у вушний канал, і тримається там завдяки вакуумному ефекту (звідси вони й отримали свою назву). Вакуумні навушники - другий найпоширеніший тип конструкції після повнорозмірних. Вони дуже легкі та компактні, їх можна використовувати як в дорозі, так і для стаціонарного прослуховування, вони доступні в різному виконанні з використанням передових технологій в області звуку. Якщо відкрити каталог: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?headp_tip_naushnikov=47, то можна побачити понад чотириста моделей в дуже широкому ціновому діапазоні. То ж в цьому матеріалі розглянемо основні параметри, на які варто звертати увагу при виборі вакуумних навушників.
Зазвичай вибір навушників починається зі способу підключення до джерела звуку. На вибір доступні як класичні провідні, так і безпровідні, в популярному сьогодні форматі TWS. До речі, саме вакуумні моделі краще адаптовані для бігу та занять спортом, ніж вкладиші. Провідні навушники будуть оптимальним вибором, якщо ви хочете отримати якісний звук за відносно доступною ціною, адже незважаючи на розвиток бездротових технологій, вони все ще не можуть конкурувати з кабелем за кількістю інформації переданої за одиницю часу. Якщо ваш смартфон не має 3.5мм роз'єму, можете використати перехідник, або портативний ЦАП та підсилювач, який в народі називають “свисток”. Він до речі, значно підвищить якість звучання.
Для власне відтворення звуку використовуються декілька різних типів динаміків. Найпоширенішим типом є динамічний випромінювач. Вони цілком можуть ефективно працювати у всьому частотному діапазоні. Іншим варіантом є арматурні драйвери. Їхнє звучання відзначається дуже високою деталізацією, проте вони ефективні лише на обмеженому спектрі частот, і зовсім погано справляються із басами. Схожа історія і з електретними динаміками. Доволі часто можна зустріти мікс із декількох динаміків в одному навушнику. Скажімо один динамічний драйвер для низькочастотного діапазону, і декілька арматурних для середніх та високих частот. В підсумку отримуємо потужне, насичене і деталізоване звучання. Але тут важливі не лише технології, але й вміння виробника заставити цей тандем працювати як єдине ціле. Нерідко дорогі однодрайверні навушники значно випереджають за якістю звуку багатодрайверні гібриди.
Декілька слів про кабелі. Стандартом індустрії навіть в бюджетному сегменті став змінний кабель. Тобто його можна від'єднати від навушників, і замінити на інший, з кращими звуковими характеристиками. Це не завжди виправдано з недорогими навушниками, але точно працює в топовими моделями.
Як ми згадували раніше, навушник тримається у вухі завдяки амбушурі, яка закріплена на кінці звуководу. Ці амбушури змінні, зазвичай в комплекті йде декілька пар різного розміру, щоб ви могли підібрати оптимальну для свого вуха. Але річ у тім, що їхній матеріал та конструкція також безпосередньо впливають на звук. Розмір вихідного отвору впливає на вагу низьких частот, а поворотна 3D-конструкція сопла забезпечить комфортнішу посадку та кращу звукоізоляцію. Якщо комплектація ваших навушників передбачає декілька видів амбушур, то спробуйте кожну з них, щоб зрозуміти, який звуковий почерк вам більше подобається. І взагалі старайтеся тестувати вакуумні навушники перед тим, як купувати. Зайдіть в магазин, спробуйте одягнути навушники, оцініть комфорт посадки та зручність використання. Послухайте в них улюблені треки, та порівняйте з конкурентами, і лише після цього робіть остаточний вибір. Довіряйте своїм вухам.