Підтримати нас

Першою гірською залізницею їздять лише спеціальні локомотиви (відео)

17 липня 2018 07:28
909
Поширити:

Сьогодні, 17 липня 1854 року, в Австрії запрацювала перша в світі гірська залізниця.

Найстарішу ділянку в 42 км будували протягом 6 років. Проходить вона через Земмерингський перевал між містами Мюрццушлаг і Глоггніцем у високогірній місцевості. З огляду на складний рельєф і значні перепади висоти, залізниця є одним із видатних досягнень цивільної інженерії XIX століття. Про це пише сайт Gazeta.ua.

У будівництві брали участь приблизно 20 тис. осіб. Проект був створений архітектором Карлом фон Гега. Дорога прокладена на висоті 985 м над рівнем моря. Через складний рельєф довелося прорубати 14 тунелів, побудувати 16 віадуків, причому деякі з них - у 2 поверхи, а також понад 100 кам'яних мостів і 11 невеликих залізних мостів. Станції дороги та адміністративні споруди найчастіше побудовані з відходів породи, отриманих під час прокладки тунелів.

На всій протяжності дороги перепад висоти становить 460 метрів, а на 60% протяжності крутизна становить 20-25%, що еквівалентно підйому в 1 м на 40 м шляху. Такі умови викликали абсолютно нові технічні аспекти будівництва, і знадобилися нові інструменти та техніка для експлуатації. Була розроблена нова конструкція локомотивів спеціально для цієї дороги. Стандартна техніка й донині не може впоратися з екстремальними величинами підйому.

У 1998-му Земмерінгська залізниця була включена до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів