Підтримати нас

Купити електромобіль в Україні: китайський, американський, європейський?

Vgoru
Автор статті
31 травня 2023 10:20
1,329
Поширити:

Актуальна статистика продажів електромобілів за 2022 рік у стислій формі виглядає приблизно так: Китай лідирує, США наздоганяють, а Європа відстає. 

При цьому ще на початку року за кількістю нових реєстрацій плагін-гібридних (PHEV) і акумуляторних електричних (BEV) легкових автомобілів лідирувала Європа, трохи випереджаючи Китай. Тоді ринок США явно відставав від двох інших великих регіонів.

Тепер, через шість місяців, картина трохи змінилася. Станом на 2020 рік у Китаї було продано понад три мільйони пасажирських електромобілів, що більш ніж удвічі перевищує кількість, продану у США. Це говорить про те, що якщо ви хочете купити електромобіль в Україні у 2022 році, швидше за все це буде китайський електромобіль.

Електрокари в Китаї дуже популярні: вони становлять майже чверть усіх нових реєстрацій легкових автомобілів, причому на BEV припадає 19%, а на PHEV — ще 5%. Це вчетверо більше частки ринку, ніж у 2020 році, і на 8% більше, ніж минулого року.

В останні роки Китай робив все можливе, щоб покращити свій національний імідж та кинути виклик гегемонії Сполучених Штатів. Амбіційне бачення Китаю включає процвітаючий розвиток технологій і промисловості електромобілів, або транспортних засобів на нових джерелах енергії (NEV), які випереджають США. Американці відстають з погляду відповідної політики, продажу та навіть зарядних станцій.

Що відрізняє китайський ринок електромобілів від інших?

У 2021 році Китай зафіксував найсильніше зростання ринку електромобілів: було продано близько 3,2 мільйона авто. Це на 2 мільйони електромобілів більше, ніж у 2020 році, що більше, ніж сукупне зростання у всіх інших регіонах разом узятих.

Це призвело до того, що Китай відновив своє панування на світовому ринку електромобілів із часткою 53%. Китай пройшов довгий шлях від технологічної глушині до центру технологічного світу. Багато вітчизняних стартапів зробили свій внесок у продаж електромобілів у Китаї минулого року, з яких на три перераховані стартапи — XPeng Motors, NIO Inc. та Li Auto Inc. - довелося майже 60%. Ці та багато інших компаній складають жорстку конкуренцію західним автовиробникам на ринку електромобілів у Китаї.

Пропонована ними продукція унікальна та різноманітна. За підтримки інтернет-гігантів ці стартапи оснастили свої моделі електромобілів найсучаснішими інтелектуальними системами, перетворюючи автомобілі на розумні пристрої на колесах. Відомо, що у деяких із цих стартапів більше технічних гуру, ніж автомобільних інженерів. Завдяки різноманітності вибору простір для електромобілів стає переповненим, що приносить найбільшу користь споживачам.

Дуже популярна електрична модель Wuling Hongguang MINI EV є мікроавтомобілем, який можна стильно трансформувати після купівлі. Культовий статус Wuling MINI у Китаї показує, що існує кілька способів переходу до електрифікації та те, як автовиробники повинні стежити за своїми споживачами.

Зростання продажів цих автомобілів вражає. У 2019 році тільки MG (належить китайській SAIC) продавала електромобілі китайського виробництва. Того ж року бренд зареєстрував 1738 одиниць. Через рік, у розпал пандемії, MG збільшила обсяг виробництва майже до 13 000 автомобілів, після чого в Європі з'явилися Polestar з 9 755 одиницями, Dacia Spring та інші другорядні китайські бренди. 

Ще одним фактором, що позитивно впливає на поширення електромобілів китайського виробництва, є якість зборки. За нинішніх стандартів якості досить складно сказати, де вироблено автомобіль. Наприклад, Polestar 2, який виробляється в Луцяо, провінція Чжецзян, на заводі Luqiao CMA Super Factory, має ту саму якість зборки, що й бельгійський чи шведський Volvo.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ