Дослідження показали, що скорочення робочого тижня благотворно позначається на продуктивності та самопочуття працівників
Компанії по всьому світі, які протестували скорочення робочого тижня до чотирьох днів, виявили, що це значно підвищує продуктивність працівників і знижує їх професійне вигоряння, про що повідомляє Reuters.
Засновник берлінської компанії-розробника програмного забезпечення для управління проектами Planio Ян Шульц-Хофен заявив: "Це набагато корисніше, і ми справляємося краще, якщо не працюємо в шаленому темпі". Компанія на початку року надала 10 своїм співробітникам можливість попрацювати 4 дні на тиждень.
Новозеландська страхова компанія Perpetual Guardian стверджує, що після введення 32-годинного робочого тижня спостерігається помітне зниження стресу і одночасно з тим підвищення залученості персоналу.
Уряд Японії заохочує ті компанії, які звільняють ранок понеділка своїм співробітникам.
Федерація британських профспілок (TUC) прагне до того, щоб до кінця століття вся країна перейшла на чотириденний робочий тиждень, в чому її підтримує опозиційна лейбористська партія. У федерації вважають, що зменшення робочого тижня дасть можливість співробітникам ділитися з оточуючими розроблюємими технологіями, такими як робототехніка і машинне навчання.
Економічний глава TUC Кейт Белл пояснює, що таке рішення дозволить знизити стрес від "жонглювання" сімейним життям і роботою, а також посприяє гендерній рівності. Всі компанії, які випробували нововведення, в один голос стверджують, що зниження робочого часу благотворно впливає на добробут та продуктивність персоналу.
До цього у восьми країнах, в які входять Німеччина, США і Великобританія, проводилося опитування 3 тисяч співробітників, результати якого показали, що половина респондентів переконані в тому, що легко виконають свої завдання за п'ять годин на день за умови безперервної роботи.