Сфери, де сучасна людина сьогодні активно використовує гірський велосипед, різні, але для кожної з них потрібна спеціальна модифікація:
- Транспортний засіб (для перевезення вантажів та людей).
- Для спорту (різні дисципліни спорту вимагають наявності моделі велосипеда з особливими властивостями характеристики).
- Для дозвілля/розваг (проста їзда, катання у рекреаційній зоні, велотуризм).
Які конструктивні особливості притаманні гірським велосипедам?
Головне призначення гірських велосипедів (хардтейлів або маунтинбайків — МТБ, скор. від англ. mountain bike) — це їзда поза дорогами. Тому такі моделі відрізняються від своїх аналогів інших типів деякими особливостями:
- Характеризується нижчою (спортивною) та зручною посадкою, призначеною для довгої їзди по складних маршрутах;
- Надміцна рама гірських велосипедів з великими грязьовими просвітами — головна їхня відмінність;
- Для згладжування вібрації та різних ударів під час руху оснащений потужною амортизаційною вилкою з ходом 80-100 мм.
- Відрізняється наявністю широких покришок із комбінованим/позашляховим малюнком;
- У гірських моделей встановлені міцні колеса з великими по діаметру (559 мм/26″, 584 мм/27.5″ чи 622 мм/29″) ободами.
Гірські велосипеди легко справляються з навантаженням до 115 кг — це параметр, розрахований на середньостатистичної людини (він вказується далеко не в кожній моделі) і не враховує запасу міцності самого велосипедиста.
Які критерії важливо враховувати для придбання моделі гірського велосипеда?
Найбільш популярними та потрібними серед населення сьогодні можна назвати саме МТБ велосипеди. В Україні вони актуальні за рахунок своєї високої прохідності дорогами будь-якого типу. Важливо вміти вибирати ту модель, яка вам дійсно потрібна, а не переплачувати за зайві «плюхи» крутого і модного велосипеда.
Декілька рекомендацій щодо вибору відповідної моделі гірського велосипеда
- МТБ середнього/високого класу чи аматорського рівня — гарний вибір, якщо вам щодня доводиться долати бездоріжжя чи практикуєте агресивну їзду. На бюджетну модель навіть не дивіться, її дешевий пружинно-еластомірний амортизатор, яким зазвичай оснащена виделка бюджетників, не впорається зі своїм завданням. Ваше тіло відчує всю «принадність» вібрацій та ударів при русі на цьому велосипеді складною дорогою.
- Вам варто придивитися до сітібайка, як прогулянковий велосипед він дозволить вам поганяти з вітерцем по рівних дорогах, якщо ціна на гірський байк для вас занадто велика. Для їзди по місту в неквапливому стилі (при бажанні все-таки придбати саме МТБ байком), підійде модель початкового класу хардтейлів.
- Для їзди по магазинах, на роботи та прогулянках містом у звичайному темпі немає сенсу купувати МТБ, ці велосипеди не пристосовані для катань містом. Їх надто низька посадка стомлюватиме хребет на рівній дорозі й не дасть необхідний огляд, який важливий в умовах їзди містом, де дороги завантажені різними видами транспорту.
- У ситуації, коли ви використовуєте велосипед для їзди містом і відвідуєте місцевості з відсутністю доріг, є варіант придбати два різні велосипеди один — для бездоріжжя, другий — для міста. У подібній ситуації можна сміливо рекомендувати купівлю хардтейлу та пари комплектів коліс (для міста/бездоріжжя). Як показує практика, гібриди, оснащені пружинно-масляною або повітряною вилкою, здатні жартома долати розбиті дороги та бездоріжжя.
Якісний гібридний або гірський велосипед купити в Києві та по Україні можна в інтернет-магазині Unisport. В нас на сайті https://unisport.ua/ua/ представлений величезний асортимент велосипедів усіх типів від найпопулярніших у світі торгових марок.