Бджоляр — незвичайна, але дуже корисна професія. На жаль, останнім часом бджоли виявилися під загрозою вимирання.
Як вчені планують захистити цих корисних комах читайте далі в матеріалі НВ.
Свято було засновано в 1997 році указом президента Леоніда Кучми. Воно відзначається щорічно 19 серпня.
В цей же день православні християни відзначають Преображення Господнє або Яблучний Спас. У цей день за традицією в церквах освячують яблука та мед.
У Києві знаходиться Інститут бджільництва ім. П.І.Прокоповича, в якому працюють відділи апітерапії (розробки медпрепаратів для бджіл), економіки, стандартизації, селекції. Там був винайдений розбірний рамковий вулик. Він дозволив відкачувати мед з вулика, не руйнуючи стільники і не вбиваючи бджіл, як це доводилося робити раніше.
Також існує Спілка пасічників України.
У світі налічується 48 типів бджолиних сімей, при цьому кожна сьома тонна світового меду — українська. На пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей.
Бджоли вважаються третіми за рахунком корисними тваринами після корів і свиней. Вони грають важливу роль в харчуванні людини — бджоли запилюють більшу частину плодоовочевих культур і сприяють збереженню біорізноманіття в природі. Однак, вчені спостерігають в різних регіонах світу тенденцію скорочення популяції бджіл. Серед основних причин вимирання бджіл — монокультури і використання пестицидів у сільському господарстві.
У квітні 2018 року Німеччина підтримала рішення Європейського Союзу щодо заборони шкідливої групи пестицидів, неонікотиноїдів, яку використовують для обробки грунту. Зараз ведуться дискусії з приводу заборони ще одного засобу захисту від шкідників під назвою гліфосат.