Військові РФ регулярно обстрілюють з лівого берега різними видами озброєння територію Національного парку "Кам'янська Січ". Через що виникають пожежі, які вимірюються вже сотнями. Деякі ділянки горіли по кілька разів.
Про це журналістці “Вгору” розповів херсонський науковець, доктор біологічних наук, професор Іван Мойсієнко.
Він зазначає, що стільки пожеж – дуже шкідливою для екосистеми.
Іван Мойсієнко причиною пожеж вважає обстріли, хоча теоретично не відкидає можливості загоряння від міни в літню спеку – якщо, наприклад, дикий звір наступить на неї та вона спрацює. А також переказує розповіді співробітників парку, як під час пожежі почали вибухати міни на ділянці, яку вважали розмінованою.
За його словами, всього на території нацпарку вилучили понад 10 тисяч мін різних типів, включаючи протипіхотні. Зазвичай міни виносять за межі парку і там або передають військовим, або утилізують. Але якщо міна пошкоджена, її взагалі не можна чіпати.
«Але ж це процес нескінченний, бо росіяни застосовують дистанційне мінування з лівого берега», – каже професор.
- У березні 2022 року військові РФ захопили територію Національного парку “Кам'янська Січ”. Через територію Кам'янської січі лінія фронту проходила двічі. У жовтні-листопаді, при звільненні, вона зупинилася саме тут більше ніж на місяць, місяць точилися бої.
- За словами доктора біологічних наук, професора Івана Мойсієнка, експедиція зафіксувала дуже багато порушень саме через те, що на території парку пролягала лінія оборони окупаційних військ.
- 1 лютого армія РФ скинула авіабомби на Національний природний парк “Кам'янська Січ”. Усього було три потужних вибухи, один із них стався на території господарчого передмістя Січі, де розташовані досі недосліджені об'єкти першої половини 18 століття.
- Екологиня Катерина Полянська розповіла, що науковці досліджували вирви, які утворилися внаслідок влучання ракет “С-300”, реактивних систем залпового вогню “Град” та артилерії на території Національного природного парку “Кам'янська Січ”. Лабораторні аналізи показали перевищення цинку, міді, свинцю, нікелю.
- Представники Національного парку “Кам'янська Січ”, що розташований на території Бериславського району Херсонської області, подали до суду щодо відшкодування збитків, які завдані Російською Федерацією.
- Розміри збитків внаслідок дій російської армії у Національному природному парку “Камʼянська Січ” оцінили у понад 4 мільярди 900 тисяч гривень.