Незаконно засуджений журналіст із Нової Каховки на Херсонщині Сергій Цигіпа місяць тому був змушений оголосити голодування у виправній колонії №3 у місті Скопін Рязанської області. Це стало єдиним способом домогтися передачі необхідних ліків.
Про це виданню ZMINA повідомила його дружина та активістка Олена Цигіпа.
“Це була вимушена така міра, щоб йому віддали ліки. Вже все добре, ліки віддали, він вже їх приймає”, — пояснила Цигіпа.
Як зазначає дружина, точну тривалість голодування встановити важко, адже вони обмеженні у спілкуванні — телефонна розмова відбувалася у присутності охоронців. Тому Сергій не міг розповісти усі деталі.
Зі слів Олени Цигіпи, мова йшла про ліки проти хронічного запалення, спричиненого вологими й холодними умовами утримання, які колонія не надавала попри рекомендації медперсоналу.
“Я організувала ліки ще в травні й думала, що він вже їх давно прийняв. А під час телефонного дзвінка дізналась, що їх навмисне не віддавали — поки він не змусив їх таким голодуванням”, — додала Олена.
- 12 березня 2022 року на захопленій території Херсонської області, окупаційна влада викрали Сергія Цигіпу – новокаховського громадського активіста, волонтера, письменника, журналіста, керівника громадської організації “Каховський плацдарм”.
- 6 жовтня 2023 року в окупаційному Верховному суді винесли вирок журналісту та засудили його до 13 років колонії.
- 13 лютого 2024 року у закритому режимі відбувся окупаційний апеляційний Верховний суд Криму у справі незаконно ув'язненого Сергія Цигіпи. Вирок у 13 років позбавлення волі залишили без змін.
- 8 квітня його етапували з окупованого Сімферополя у Росію. Чоловіку вдалося відправити лист до дружини. За нібито порушення режиму його відправляли до дисциплінарного ізолятора.
- У Москві 27 березня відбулося засідання Касаційного суду у справі Цигіпи. Суд залишив його вирок, 13 років ув’язнення, без змін.
- Дружині Олені вдається надсилати Сергію маленькі листи до виправної колонії № 3 міста Скопіна Рязанської області. Вона розповідає Сергію про своє життя. Зокрема, про свою громадську діяльність в організації “Цивільні в полоні”.