1 жовтня у Галицькому районному суді Львова з четвертої спроби не змогли обрати запобіжний захід для Остапа Стахіва, якого підозрюють у шахрайстві та поширенні інформації про розташування підрозділів ЗСУ.
Про це повідомляє Суспільне.
Остапа Стахів подав клопотання про відвід прокурора і слідчого нібито через "ознаки фальсифікації доказів".
Також він заявив, що слідчий СБУ змовився з суддею, "щоб не проводити слідчих дій", і заявив, що подасть заяву у ДБР.
Суддя оголосив перерву в судовому засіданні.
Клопотання Стахіва розглянуть 2 жовтня.
23 травня під час засідання Національної ради телебачення та радіомовлення Стахів розповів, що покійний заступник незаконного очільника Херсонщини з питань зовнішньої та внутрішньої політики Кирило Стремоусов був полковником Служби безпеки України. На засіданні ради також стало відомо, що Остап Стахів хоче зареєструвати три медіа. Проти цього виступили 23 громадські організації.
За інформацією Бабеля, на початку 2024 року стало відомо, що Стахів створив мережу прихильників для протидії мобілізації.
Як повідомило Суспільне, у 2023 році Остап Стахів почав організовувати платні курси "Статус. Журналіст". Нібито після 21 дня усім, хто пройшов цей курс, обіцяли видати журналістські посвідчення.
Проти нього з 2021 року порушена кримінальна справа за статтею про повалення конституційного ладу. За даними СБУ, він збирав зброю, прихильників і діяв у мережі, яка координувалася з Росії. 18 листопада того ж року Стахіва відправили до СІЗО на 60 діб із можливістю вийти під заставу. Кирило Стремоусов, який тоді був проросійським активістом і антивакцинатором у Херсоні, відреагував на затримання Стахіва та вночі виїхав до Львова на підтримку однодумця. "Ми на війні своїх не кидаємо. Їду на Львів", – підписав чоловік своє відео, де закликав людей скидатись йому на дорогу.
30 листопада за Стахіва внесли заставу – 998 тисяч 800 гривень. Після СІЗО його направили до Львівської обласної психіатричної лікарні для проходження експертизи.
За даними BBC, з початку пандемії він займався пропагандою у соцмережах, активно доводячи, що коронавірусу не існує, поширював фейки про вакцини. Також він організовував пікети та влаштовував провокації у ковід-відділеннях лікарень.
До цього Остап Стахів балотувався як самовисуванець до обласної ради та Верховної ради, а у 2020 – на голову Львівської громади.