У Києві на культурно-мистецькому заході «Херсон – люди, як струни» французький фотограф Емерік Луіссе презентував свою роботу «Здалеку чую відповідь козаків», яку передав в дар Херсонському художньому музею.
Про це йдеться на сторінці музею.
Його робота стала осучасненою інтерпретацією картини Іллі Ріпина “Запорожці пишуть листа турецькому султану”.
Також на заході музей представляє дари до другої річниці звільнення Херсона – серію графічних робіт Тамари Качаленко з Херсона «Обличчя війни», картину Натальї Безсонової із Харкова «Що б не було, вистоїмо!», написану у техніці петриківського розпису, графічні твори Пилипа Паніматченка з Києва, картини Катерини Старецької зі Львова, Ольги Пономарьової з Луцька та Слави Каас із Києва. Також експонуються картини подаровані молодим київським художником Данилою Ноздрею.
Серія графічних робіт Тамари Качаленко з Херсона «Обличчя війни»
Окрім цього, можна побачити хустки з колекції «Викрадене мистецтво» від українського бренду OLIZ.
"Інші викрадені окупантами твори також демонструються на музейній локації у вигляді слайд-шоу", – зазначають у дописі.
- Французький фотограф Емерік Луіссе подарує Херсонському художньому музею свою роботу “Здалеку чую відповідь козаків”, яка присвячена військовим ЗСУ. Він розшукав 40 українських військових та організував процес створення роботи. В цьому йому допомогли бійці 112-ї бригади ТрО Сил оборони України.
- Херсонський художній музей отримав в дар від художниці Тамари Качаленко серію з 35 графічних робіт під назвою “Обличчя війни” (Faces of War).
- Журналісти “Вгору” розповідали про художницю з Херсона, про її навчання, життя в місті та як вона створює свої роботи, зокрема про серію під назвою “Back to black” або “Повернення до чорного”.
- Данило Ноздря, художник-абстракціоніст із Києва, у серпні 2023 оголосив, що має намір подарувати Херсонському художньому музею картину “Важкий шлях до Перемоги України. Херсон”. Зазначена картина перемогла на VIII Міжнародному художньому фестивалі “Малюй.ua”.
- До благодійної колекції шовкових хусток “Викрадене мистецтво” українського бренду OLIZ додали хустку із зображенням роботи майстрині з Херсона Людмили Петрової, викрадену російськими окупантами із Херсонського художнього музею.
- Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.