У дописі зазначається, що серія “Обличчя війни” – візуальний щоденник, який відображає біль і надію, силу духу та незламність українського народу в умовах повномасштабної війни.
Художниця родом із Херсона. Вона перебувала у місті під час окупації та зараз теж не виїжджає.
“Тамара Качаленко використовує як основу своєї творчості фотографію, однак не прагне буквально копіювати реальне життя з фотографічною точністю – вона загострює емоції, підкреслює деталі, узагальнює образи, створюючи певні символи”, – додають музейники.
Журналісти “Вгору” розповідали про художницю з Херсона, про її навчання, життя в місті та як вона створює свої роботи, зокрема про серію під назвою “Back to black” або “Повернення до чорного”.
Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.