Наступне судове засідання у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк розглядатимуть 4 квітня 2025 року в Київському апеляційному суді.
Про це йдеться на сторінці юридичної компанії “Міллер”.
Зазначається, що розглядатимуть дослідження письмових доказів по справі за клопотанням адвокатів обвинувачених. На їхню думку, вони підтверджують невинуватість їхніх клієнтів у замовленні нападу на Катерину Гандзюк.
На останньому із засідань апеляційний суд вже дослідив повторно 2 томи матеріалів справи, які стосуються процесуальних рішень прокуратури в частині:
- початку розслідування,
- виділення матеріалів розслідування щодо виконавців,
- зупинення під час розшуку одного з обвинувачених, який тривалий час переховувався за кордоном (ймовірно, з метою уникнути покарання),
- а також передачу розслідування з органів Національної поліції до СБУ через неефективність.
“Адвокати обвинувачених наполягають на тому, що частина матеріалів, зібраних під час розслідування, є нібито недопустимими доказами через начебто неправильне об'єднання матеріалів “не тими прокурорами” у справі — що, звісно, не відповідає дійсності та що спростовують матеріали самої справи. Що важливо: захисники так і не можуть назвати суду перелік так званих “недопустимих доказів”, які правоохоронці зібрали під час “неправильного” розслідування!”, – йдеться в повідомленні.
- Сірчаною кислотою Катерину Гандзюк облили 31 липня 2018 року, що призвело до ураження хімічними опіками 40% тіла. 4 листопада 2018 року Катерина померла.
- 4 листопада 2021 року один із виконавців убивства Каті Гандзюк, Віктор Горбунов вийшов на волю за умовно-достроковим звільненням.
- 26 червня 2023 року суд визнав Мангера та Левіна винними у смерті активістки, і призначив їм покарання: 10 років позбавлення волі та стягнення на користь потерпілих по 5 млн грн відшкодування моральної шкоди кожному.
- 14 листопада 2023 року Київський суд не зміг розпочати розгляд апеляції Владислава Мангера та Олексія Левіна щодо вироку про напад на активістку Катерину Гандзюк. Суддя Вадим Ігнатенко заявив про самовідвід. Голова комітету ВРУ з питань свободи слова писав, що засуджені намагаються затягнути справу.
- У квітні 2024 року обвинувачений у замовленні нападу на Катерину Гандзюк, колишній голова Херсонської Обласної Ради Владислав Мангер підтвердив, що звертався до військових частин, для того, щоб мобілізуватися до ЗСУ. 126 бригада ТрО спростувала інформацію про те, що командир військової частини А7382 причетний до надання листа для вступу на службу у військову частину обвинуваченому в замовленні нападу на Катерину Гандзюк Владиславу Мангеру.
- Батько Катерини Віктор Гандзюк вважає, що повільне слухання справи в апеляції може призвести до того, що її просто закриють, якщо закінчаться строки.