Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

“Бої велися впритул”: бійці 126-ї бригади розповіли американським журналістам про операцію в районі Кринків на Херсонщині

Поширити:
03 грудня 2024 15:16
394
Фото: The New York Times

Бійці 126-ї бригади територіальної оборони є одними з елітних сил української армії. Вони форсували Дніпро разом з бригадами морської піхоти та спеціальними розвідувальними підрозділами на лівобережжі Херсонщини.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times.

Отримавши у серпні 2023 року наказ пробити російські позиції за селом Козачі Лагері на лівобережжі Херсонщини один із командирів бригади Краб, перевів взвод через річку та просунувся на 800 метрів від берега. Але бої були настільки інтенсивними, що у солдатів закінчилися боєприпаси. Саме тоді зрозуміли складність штурмів через річку: переправити припаси через воду.

Саме розвідувально-штурмові підрозділи 126-ї бригади першими пробили шлях до Кринків і закріпилися там.  

За словами військових, російські атаки по позиціях ЗСУ посилилися після першого тижня. Сергій, 41-річний батько трьох дітей, сказав, що його підрозділ боровся шість годин, щоб просунутися лише на близько 70 метрів. Він розповів, що його підрозділ настільки затиснули, що чотири дні не могли евакуювати поранених.

«Медик стік кров’ю і помер. Він був легко поранений, але помер», – розповів Сергій.

Інші розповідали, що ледь не потонули в річці, обтяжені своєю зброєю та спорядженням, коли їхні човни затонули.

Упродовж жовтня 2023 року бої велися впритул, будинок на будинок, російські солдати в одній будівлі, а українські в іншій, додав Сергій. Жодна зі сторін не могла вийти, щоб знайти загиблих.

До листопада російські війська відступили й почали завдавати по будинках авіаударів. Через це українські війська перебували без зв'язку.

У той час командир десантно-штурмового батальйону Ігор, який перебував зі своїм підрозділом у Кринках, обходив зруйновані будівлі, щоб отримати інформацію від бійців.

Бригада постачала боєприпаси, їжу та воду безпілотниками, оскільки шлях через воду був небезпечним. Вони утримували позиції в Кринках упродовж зими, але російське бомбардування постійно руйнувало всі укриття. На початку літа бригада почала діяти на іншій частині річки.

126-та бригада сформована добровольцями в місті Одеса у 2022 році. Більшість її бійців  не мали військових навичок. 

«Це було певне диво. Ми не знали один одного, але наші думки були в одному напрямку», сказав старший сержант бригади, 38-річний Рул.

Вони воювали під містом Миколаїв, а в контрнаступі 2022 року відбили Херсон. Найтяжчим випробуванням, за словами солдатів і командирів, стали штурми Дніпра.

  • Командування давало трьом бригадам морських піхотинців 3-4 дні на те, щоб захопити 30-кілометрову смугу суходолу – приблизно від Антонівського залізничного мосту до Кринків. А також просунутися до траси М-14 – це близько 5-7 кілометрів углиб окупованого лівобережжя.
  • 16 липня Суспільне повідомило, що за словами військових, ЗСУ покинули Кринки ще кілька тижнів тому. У матеріалі, опублікованому Liga.net, йшлося, що окрім Кринків ЗСУ вийшли й з Урожайного на Донеччині.
  • 18 липня 2024 року на мапі бойових дій Deep State частина окупованої території біля села Кринки на лівобережжі Херсонщини збільшилася.
  • У Раді повідомили, що з Кринків українські військові вийшли через те, що там неможливо утримувати позиції. Адже військові РФ знищили цей населений пункт. Однак зазначили, що ЗСУ перебувають на інших ділянках лівобережжя Херсонщини.
  • Журналісти писали, що у період із жовтня 2023 року по кінець червня 2024 року розшукують 788 українських військових, які офіційно зникли безвісти в селі Кринки на лівобережжі Херсонщини. 
  • Речника оперативного угруповання військ “Таврія” зазначив, що втрати ЗСУ поблизу Кринків на лівобережжі Херсонщини набагато менші втрат армії РФ під час штурмових дій в районі цього населеного пункту.
  • Пресофіцер 126-ї окремої бригади тероборони Віталій Гілевич розповів, що на лівому березі Дніпра Сили оборони активно відбивають атаки армії РФ та ведуть розвідувальну роботу.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів