Підтримати нас

Стало відомо, скільки мільйонів "розпиляла" "Укрзалізниця" на закупівлі газу

12 січня 2020 13:30
338
Поширити:

За даними джерела «Наших грошей» в керівництві «Укрзалізниці», вартість газу по угоді з ТОВ «Укр газ ресурс» склала 7 655 грн з ПДВ за тисячу кубометрів.

Ця ціна була майже на рівні найдорожчого палива в прейскуранті «Нафтогазу» 7 756 грн на умовах постоплати, повідомляють Наші гроші.

Ще більшою була прірва між закупівельною ціною «Укрзалізниці» та цінами блакитного палива на «Українській енергетичній біржі» в листопаді – 5 820 грн:

 За даними державної системи «Spending», «Укрзалізниця» в грудні заплатила по листопадовому рахунку 17,82 млн грн.

Переплата у порівнянні з біржовими котируваннями становила близько 4 млн грн.

Мова йде про той самий контракт на поставку газу, який «Укрзалізниця» уклала з ТОВ «Укр газ ресурс» без жодних тендерних процедур, про що і повідомила у казначейській проводці:

Після публікації «Наших грошей» про це неймовірне порушення тендерного законодавства, «Укрзалізниця» повідомила, що цією оборудкою нібито ще з грудня займається Департамент економічної та інформаційної безпеки залізниці. Мовляв, йде службове розслідування:

«Про результати перевірки буде поінформовано громадськість, а винних — притягнуто до відповідальності. Крім того, буде проведено перевірку законності всіх закупівель природного газу компанією впродовж усього минулого року»:

З цього приводу дозволимо невеличкий екскурс в ієрархію повноважень. Департамент безпеки «УЗ» має візувати всі(!) контракти «УЗ», перевіряючи їх на корупційні патології. А значить хтось у Департаменті безпеки погодив контракт з «Укр газ ресурсом» такого собі Андрія Кучкова, по якому різниця з ринковими цінами підпадає під всі визначення «нанесення збитків у особливо великих розмірах».

То ж про що може свідчити доручення керівництва «Укрзалізниці» розслідувати злочин саме тим, хто його «провтикав»? Про те, що залізничники можуть похоронити злодійство за принципом «те що трапилось в Вегасі – залишається в Вегасі»?

Про це також свідчить один простий факт.  Сама «Укрзалізниця» повідомила, що їх розслідування стартувало ще у грудні. Однак вже маємо середину січня, а результатів ще не має, і невідомо чи взагалі щось було б, якби не спостереження «Наших грошей». Хоча саме розслідування по своїй сутій дуже просте – перевірка віз на контракті і випитування у підписантів прізвищ тих, хто давав вказівки з подальшою передачею матеріалів у ЗМІ чи правоохоронні органи…

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів