Підтримати нас

"Секретна" наглядова рада Укрзалізниці: мільйонні дивіденди та непублічність

13 січня 2019 03:08
645
Поширити:

Наглядова рада АТ «Українська залізниця» досить утаємничений орган.

На запит сайту "Zалізниця без корупції"  не вдалося дізнатися ні інформації про засідання цього органу, ні про питання, які розглядала наглядова рада минулого року, і навіть контакти, за якими можна звернутися до членів наглядової ради.

У відповідь на запит Укрзалізниця повідомила, що діяльність наглядової ради УЗ не стосується громадськості та не є публічною.

З 7 членів наглядової ради Укрзалізниці декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подали тільки 2 члени, які суміщають роботу з іншими державницькими посадами – Костянтин Мар’євич та Іван Юрик.

Костянтин Мар’євич задекларував протягом вереснягрудня виплату дивідендів від УЗ на загальну суму 2 мільйони 46 тис. грн. В середньому 512 тис. на місяць.

Також в цей період членом наглядової ради було придбано автомобіль Ford Mustang 2015 року випуску. Вартість купівлі авто вказана в розмірі 280 тис. грн. Хоча на ринку таке авто коштує близько 800 тис. грн. Автомобіль було придбано у компанії зі Сполучених Штатів.

Іван Юрик задекларував 1,44 млн. грн. дивідендів від АТ «Українська залізниця».

Нагадаємо, що до наглядової ради Укрзалізниці також увійшли міжнародні експерти Шевкі Аджунер, Андерс Ослунд, Крістіан Кун, Даніель Білак та Андреас Мат’є. Згідно статуту компанії наглядова рада мала затвердити комітети  з аудиту, з питань визначення винагороди посадовим особам товариства та з питань призначень. До повноважень наглядової ради входить подання кандидатур правління Уряду, контроль за правлінням, скасування рішень правління та надання обов’язкових до виконання вказівок, призначення керівників підрозділів внутрішнього аудиту, з питань управління ризиками товариства та ін.

Також наглядова рада має сформувати показники ефективності роботи голови та членів правління, за якими буде оцінюватись робота керівництва компанії.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів