Підтримати нас

«Приватівська» фірма намагається позбутися 4 мільярдів зобов’язань перед державою

19 липня 2018 11:29
623
Поширити:

Суд відмовив фірмі «Софт-Альянс» у переході до неї права вимагати заборгованість у TOB «Картсервіс Плюс» замість «Приватбанку».

Про це свідчить постанова Київського апеляційного госпсуду від 10 липня, пише сайт НашіГроші.

У лютому 2012 року «Картсервіс Плюс» взяв у «Приватбанку» два кредити, поручителем по яких 8 листопада 2016-го став «Софт-Альянс». Наступного дня останній перерахував банку 963,89 млн грн в рахунок виконання кредитних зобов’язань.

А через рік «Софт-Альянс» звернувся до суду з вимогою визнати його право стати кредитором фірми «Картсервіс Плюс» замість «Приватбанку».

Суди перших двох інстанцій вказали, що законом справді передбачено перехід до поручителя прав кредитора у зобов’язані після виконання ним обов’язку боржника. Однак, це можливо лише у випадку повного виконання поручителем забезпеченого порукою кредитного зобов’язання.

Разом з тим, суд не отримав доказів, що «Софт-Альянс» повністю погасив усі зобов’язання фірми «Картсервіс Плюс» по кредитах перед «Приватбанком». Надана суду копія платіжного доручення про перераховані гроші може свідчити лише про факт оплати відповідної суми коштів, а не обсягу зобов’язань фірми «Картасервіс Плюс» перед «Приватбанком».

Як свідчать матеріали справи, «Софт-Альянс» за договором від 08.11.2016 став поручителем «Картасервіс Плюс» перед «Приватбанком» по двох кредитних договорах –№4К12048И від 09.02.2012 та № 4К12213И від 23.07.2012. А перерахунок коштів здійснювався по першому кредиту. При цьому, за даними «Радіо Свобода», розмір заборгованості по вказаних кредитах перед банком становив 4,32 млрд грн.

Відзначимо, що «Софт-Альянс» паралельно добивається розірвання договору поруки, однак наразі безуспішно.

Нагадаємо, вказані фірми фігурують у кримінальному провадженні НАБУ за фактами можливого зловживання працівниками Нацбанку, а також розтрати коштів «Приватбанку», вчиненої менеджментом та власниками банку.

У 2016 році службовці «Приватбанку» в процесі реструктуризації кредитного портфелю перевели заборгованість зі 193 існуючих компаній, у т.ч. ТОВ «Картсервіс Плюс», на 36 неопераційних компаній, зокрема, ТОВ «Софт-Альянс», які здебільшого були новостворені та не мали достатніх коштів для обслуговування кредитів, а також можливостей для їх отримання через фактичне непроведення реальної господарської діяльності.

Всі 36 «нових» компаній, за рахунок яких було перекредитовано 193 «старих» позичальників, мають ознаки пов’язаності з банком. Зокрема, створене у 2015- році ТОВ «Софт-Альянс» зареєстроване у Львові за адресою заправки «Укрнафти».

Вказані дії службових осіб та акціонерів «Приватбанку» свідчать про продовження ризикової кредитної політики протягом 2016 року та штучність проведеної реструктуризації кредитного портфелю, яка не тільки не зменшила кредитні ризики банку, а й погіршила якість кредитного портфелю ще більше. Таким чином, зобов’язання власників банку не були виконані, банк повністю втратив капітал.

У подальшому «Приватбанк» було націоналізовано, при чому держава понесла збитки в розмірі його докапіталізації в сумі 116,8 млрд грн.

Дніпровське TOB «Картсервіс Плюс» підконтрольна групі «Приват». Засновниками цієї фірми є компанії «Грандос Ентерпрайзес Лтд», «Балліоті Ентерпрайзес Лтд», «Пріор Менеджмент Лтд» із Сент-Кітс і Невіс, компанії «Елброуф Інтернашіонал Корп.», «Креонтас Коммершіал Лтд», «Лексус Ентерпрайзес Лтд», «Равенскрофт Холдінгз Лімітед», «Стафертон Коммершіал Лтд», «Транссалф Лімітед» з Віргінських островів, компанія «Фордіват Лімітед» з Кіпру і компанія «Волкано Холдінгс Лтд» з Маршаллових островів.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів