Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Зарості амброзії заввишки у людський зріст: інформують наші читачі

Поширити:
28 липня 2021 13:00
1,799

До нашої редакції звернулася по допомогу жителька Шуменського мікрорайону Херсона Вікторія. Жінка нарікає на густі зарості амброзії біля гімназії №1, що на проспекті Святих Кирила та Мефодія, 17б, а також на сусідніх територіях - у районі вулиць Вазова та Куліша, де розташовані житлові будинки:

“Я щодня вигулюю тут собаку. Він постійно біжить у ці зарості, мені доводиться його витягувати звідти, наражаючись на небезпеку. Пес “збирає пилок”, а потім усе це несе до квартири. Поряд постійно граються діти, ходять дорослі. Я чула, що це дуже небезпечна рослина, навіть якщо в людини немає алергії, то її можна набути у разі постійного контакту з амброзією. Що робити ми із сусідами не знаємо, оскільки невідомо, кому належать ці території”, - обурюється жінка.

Аби переконатися в сказаному, за вказаною адресою одразу ж вихав наш фотокореспондент. На знімках, які він зробив, добре видно, що амброзія за парканом гімназії сягає людського зросту, високі та густі зарості виявлено й на інших ділянках.

За роз'ясненням ситуації та розв’язанням проблеми ми звернулися до управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Відповідь телефоном отримали вже наступного дня. Як розповіла очільниця цього управління Лариса Коломієць, одразу після нашого повідомлення вона зі своїм заступником виїхали на місце:

Знайшли гімназію. З одного боку, біля паркану дійсно росте амброзія. Вони викосили з усіх боків, крім того, що прилягає до житлового будинку, що за вулицею Куліша, 11. Також на розі біля цього будинку ми виявили невеликий пустир, який повністю заріс амброзією. Така ситуація зараз у Херсоні не типова, бо місто цьогоріч краще бореться з бур'янами. Зранку наступного дня ми поїхали до Корабельної в місті Херсоні ради. Заступник керівника ради виїхав із нами та ми інспектували цю ділянку.

Зараз на тому пустирі  біля гімназії зарості амброзії вже скошені. Але проблемною залишається ситуація з прибудинковою територією ОСББ Куліша, 9/1/1. Корабельна рада звернулася до керівниці цієї організації, проте дістала відмову косити на прилеглій до будинку території, не зважаючи на закон Про благоустрій міст та Правила благоустрою міста Херсона. В ОСББ посилаються на Конституцію України, адже цю територію вони не брали на баланс. Амброзія ж росте просто під вікнами мешканців. Тому Корабельна райрада пише листа щодо цієї ділянки до Інспекції з благоустрою м. Херсона. Ми зі свого боку також звертаємось до цієї інспекції щодо термінового вирішення питання покосу території.

За словами Лариси Коломієць, у Херсоні багато ОСББ, які, турбуючись про своїх мешканців, косять не лише свою територію, а і прилеглу, навіть якщо вона не перебуває в них на балансі. Але в цьому випадку керівництво об'єднання співвласників зайняло принципову позицію.

Щодо загальної ситуації в Херсоні та області, то очільниця управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби повідомила, що на сьогодні інспекторами відомства видано 36 розпоряджень щодо ліквідації вогнищ амброзії на Херсонщині:

З боку інспекції карантину рослин Держпродспоживслужби інспектори, а їх 14 осіб, проводять обстеження всієї території області. За необхідності залучають співробітників інших відділів відомства. Коли знаходять вогнища амброзії, дають розпорядження щодо їх локалізації та ліквідації і стежать за виконанням. Якщо це старе вогнище - то тільки розпорядження, а якщо нові - встановлюється карантинний режим. Це особливий режим, за якого здійснюються певні заходи землекористувачем. Під нашим контролем карантинний режим запроваджується розпорядженнями райдержадміністрацій.

Якщо в місті ситуація краща, ніж торік, то в області, зважаючи на рясні дощі, ця шкідлива рослина розповсюдилась у всіх районах, продовжує Лариса Коломієць:

Загалом у нас приблизно 300 тисяч гектарів уже під карантином, у зв'язку з розповсюдженням амброзії полинолистої. Якщо ми беремо Херсон, то тут 1327 га під карантином. У випадку невиконання розпорядження землевласник або землекористувач притягається до адміністративної відповідальності. Але на сьогодні, на жаль, дуже маленькі штрафи. Вони не досягають і двохсот гривень.

Усе залежить від свідомості людини. Дехто відверто каже, що їм простіше заплатити штраф, ніж витрачати кошти на бензин. Але в нас ще є ще один важіль впливу - це передача документів до правоохоронних органів у разі невиконання розпорядження. Коли про це заходить мова, то власники або балансоутримувачі ділянок оперативно все скошують. Тож нам ще не доводилося залучати правоохоронців до вирішення питань. До того ж цього року в області було застосовано лише чотири штрафні санкції, на суму орієнтовно 700 гривень.

За словами Лариси Коломієць, косити амброзію краще наприкінці липня - на початку серпня, щоби не дати їй зацвісти. Цього року в місті вже проводять третій покос. Проте трапляються й невраховані території. У разі виявлення вогнищ амброзії, Держпродспоживслужба закликає жителів міста та області звертатися до відомства, за телефоном 0552-263-613.

Щодо звернення пані Вікторії до Медіаплатформи Вгору, то ми відстежуємо хід вирішення питання та поінформуємо наших читачів про результати.

Фото Олександра Корнякова

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів