У 1901 році до нашого міста на дивному транспортному засобі – автомобілі проїхав миколаївець.
Він його купив за 3 тисячі рублів та вирішив проїхатися з друзями до Херсона. У «чудо-машини» не було глушника, тому шум мотора було добре чутно. Від Миколаєва до Херсона наші герої доїхали всього за три години, що було справжнім рекордом для того часу. З цього періоду починається нова епоха в транспортній системі міста. Потім були спроби організації постійного автомобільного сполучення з Миколаєва та Одеси. Але ініціатива британського інженера Генріха Петитманжера, який хотів реалізувати цей проєкт, не увінчалась успіхом.
Хоча процес появи автомобілів у Херсоні почався. Деякі вельможні та заможні городяни змогли купити собі таку новинку. Дивуючи та лякаючи перехожих, вони демонстрували майстерність керування цим транспортним засобом. При цьому не існувало єдиних правил для автомобілів, що могло привезти до різних аварій. Тим паче постійно збільшувалася кількість приїжджих автолюбителів. Тому 9 січня 1909 року херсонське губернське земство склало ряд правил, які були затверджені губернатором та віце-губернатором.
Що в них було прописано?
«1. При движении автомобилей скорость их движения при встрече с экипажами, запряженными лошадьми, должна быть уменьшаема до самого тихого хода…
Такі правила були необхідні, щоб автомобіліст не вважав себе привілейованою особою, яка може безконтрольно рухатися міськими та заміськими дорогами.