Вхід

MKU

Справу Лейбзона закрито

Рекомендовані Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон та головний редактор онлайн газети «Вгору» Леонід Бондарчук. Фото Ірини Ухваріної з архіву "Вгору". Голова Музиківської ОТГ Олександр Лейбзон та головний редактор онлайн газети «Вгору» Леонід Бондарчук.

Білозерський районний суд Херсонської області закрив кримінальну справу та звільнив голову Музиківської громади Олександра Лейбзона від відповідальності.

Нагадаємо, військова прокуратура Херсонського гарнізону в травні цього року звинуватила голову Музиківської об’єднаної територіальної громади Олександра Арнольдовича (за паспортом Лейбзон Савелій Нолєвич) в отриманні хабара.

За офіційною інформацією, голова ОТГ вступив у злочинну змову з керівництвом місцевої громадської організації «Музичани» та змусив підприємця переказати на рахунок цієї організації 100 тис. грн. І планував використати ці гроші в особистих інтересах. Одночасно слідчі та прокурори у справі декілька разів намагалися відсторонити Олександра Лейбзона від посади.

Під час журналістського розслідування ми впевнилися, що ця  справа «шита білими нитками». І головна мета правоохоронців навіть не «засудити» голову громади, а саме — відсторонити від посади. Бо Олександр Лейбзон вимагав (і вимагає) від усіх підприємців та підприємств, що працюють на території ОТГ, працювати «по білому» та сплачувати всі податки.

Вже після перших публікацій «Вгору» військова прокуратура «позадкувала»: перекваліфікувала злочин з хабара на більш «м’який» - шахрайство, і почала домовлятися зі звинуваченим про визнання вини.

Є в законодавстві така спрощена процедура: людина добровільно визнає свою вину в скоєнні злочину, а прокуратура тоді пропонує мінімальне покарання (зазвичай одразу не пов’язане з позбавленням волі, або незначне — з іспитовим терміном). У такому випадку суд не досліджує матеріали справи, не перевіряє докази, не опитує свідків. Просто угода між звинуваченим та прокуратурою про визнання вини затверджується; кримінальна справа закривається (і  її вже ніколи не відкривають, навіть якщо з’явилися нові обставини); людина визнається винною та отримує те покарання, про яке домовилася з правоохоронцями.

Така людина вважається судимою, тож не може, наприклад, балотуватися у Верховну Раду, обіймати посаду прокурора, судді, державного службовця та інше. І керувати громадою — теж не може.

Втім, Олександр Арнольдович виявився «впертішим», адже й у шахрайстві — теж не винен.

Однак, щоб правоохоронці змогли закрити справу «не втрачаючи обличчя», та позбутися довжелезної досудової та судової тяганин, голова громади погодився на інший компроміс. Він зголосився визнати свою вину в шахрайстві, але за умови, що прокуратура клопотатиметься про звільнення його від кримінальної відповідальності.

Звільнення від кримінальної відповідальності – це відмова держави від застосування до звинуваченого обмежень певних прав і свобод. Тобто, на відміну від першого варіанту - угоди про визнання вини, — у такому випадку можна не лише продовжувати керувати громадою, а й навіть у народні депутати балотуватися. Обмежень немає бо немає судимості.

Отже, правоохоронці передали матеріали кримінальної справи до Білозерського районного суду з клопотанням про звільнення Олександра Лейбзона від кримінальної відповідальності.

У понеділок, 22 липня, суддя Білозерського районного суду Ірина Кусік погодила клопотання прокуратури. Тобто, ця кримінальна справа тепер назавжди закрита,  більше до неї ніхто не повернеться.

Але залишилися тільки неприємний осад у душі та пережитий стрес.

Від редакції:

Якщо б у правоохоронців були вагомі докази вини голови громади, вони навряд чи пішли на такий «компроміс», бо два місяці їх роботи — прихована зйомка перемовин, підготовка та оформлення «хабара», десятки клопотань до суду, обшуки, допити свідків, експертизи та інше - «коту під хвіст». А робилося все це — за кошти платників податків.

Детальніше про перипетії цієї справи читайте у розслідуванні «Вгору»:

P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Публікації

Новости Херсона: самые свежие, важные, главные и актуальные события за сегодня (неделю, день, час). Аналитика и расследования. Онлайн портал «Вгору»

Новости Херсона – это то, что мы делаем лучше всех! Главная ценность любой новостной информации – ее свежеть и актуальность. Именно поэтому газета «Вгору» предлагает только самые свежие новости от первоисточников!
Наши журналисты постоянно находятся в поисках актуальных тем и событий для жизни города и области, поэтому, помимо рубрик «новости сегодня», «новости за день» и «новости за час», мы ведем аналитическую колонку «Главные и важные события за неделю».
Ведь читателям не всегда хочется просто следить за последними Херсонскими вестями онлайн, но и проанализировать серьезные аналитические материалы, где проблематика разкрывается более широко и присутствует авторский взгяд на происходящее.
Благодаря разделению статей по категориям, каждый легко может найти те херсонские новости, которые его интересуют. Вся информация разбита на следующие группы:
• Власть • Реформы • Расследования • Криминал • Культура • Здоровье • Спорт

Например, для любителей острых ощущений есть криминальные новости Херсона. Здесь информация с оперативных сводок правоохранительных органов, о раскрытии преступлений, дорожно-транспортные происшествия, незаконные действия людей в погонах и многое другое.

Об отношениях государства и народа, чиновников и простых людей можно узнать из разделов политика и экономика. Здесь размещаются статьи о политической жизни Херсонщины. Освещается работа мэрии, депутатов, городского и областного советов и других органов государственной власти: какие вопросы рассматривались, какие сделаны выводы и приняты решения. Комментируется деятельность различных политических партий и сил. Обсуждаются также события и мероприятия, посвященные работе предприятий города и области, сельскому хозяйству и другим сферам промышленности и экономики.

Сторонникам здорового образа жизни предлагается ознакомиться с новостями спорта и туризма. А можно почитать, что нового происходит в сферах здравоохранения и экологии в соответствующих разделах. Ведь многих интересует, как государство беспокоится о здоровье граждан.
И, конечно же, наш портал не обошел стороной культурную жизнь города. В соответствующем разделе можно ознакомиться с новостями херсонщины в области культуры и искусства, узнать обо всех проходивших или предстоящих мероприятиях, концертах, фестивалях.
Мы поставили цель – оперативно и достоверно освещать постоянным читателям и гостям нашего интернет издания всё, что происходит в Херсоне и херсонской области. Мы хотим, чтобы никто, покидая страницы сайта, не оставался равнодушным к проблемам города и области в политике и экономике, в здравоохранении и образовании, в культуре и экологии. Чтобы мог искренне порадоваться успехам и достижениям херсонцев в социальной сфере, в бизнесе и спорте. И просто, пребывая в курсе событий, мог идти в ногу со временем.
Подробнее