НАБУ-САП зацікавилися можливими зловживаннями військових прокурорів та укрзалізничників по вагонам зі «справи Клименка»

Вищий антикорупційний суд передав 6 березня 2020 року Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА) 1000 залізничних напіввагонів для здійснення заходів з управління.

Про це повідомило АРМА. Сама ухвала в судовому реєстрі відсутня, пишуть Наші гроші.

Судячи з даних судового реєстру, йдеться про напіввагони, які 2017 року за клопотанням Головної військової прокуратури передали в управління та користування філії «Рефрижераторна вагонна компанія» «Укрзалізниці», з правом комерційного використання цих залізничних напіввагонів. В рамках провадження №42016000000003536 від 18.11.2016 р колишньому міністру доходів і зборів Олександру Клименку повідомлено про підозру в легалізації (відмиванні) грошей, отриманих злочинним шляхом, а також в участі у створеній Віктором Януковичем організації, вчиненні у її складі тяжкого злочину у сфері службової діяльності, що заподіяло державі матеріальну шкоду на 95,9 млрд грн.

23 квітня 2019 року в НАБУ надійшла заява структури з орбіти Клименка ТОВ «Юнісон груп» щодо зловживання службовим становищем працівниками Головної військової прокуратури, посадовими особами ПАТ «Укрзалізниця», філії «Рефрижераторна вагонна компанія» ПАТ «Укрзалізниця». Зловживання, на думку заявника, було у незаконних діях з передачі 1000 залізничних  напіввагонів в оренду третім особам. Такою передачею, за твердженням ТОВ «Юнісон Груп», компанії заподіяли значні збитки. У НАБУ відкрили провадження №52019000000000416, і в його рамках детективи уже отримали доступ до відомостей про рух коштів з 01.01.2017 р. по 28.01.2020 р. по рахунках філії «Рефрижераторна вагонна компанія», а також до документів щодо отримання у липні 2017 року на зберігання та користування напіввагонів.

У грудні 2018 року екс-заступник  міністра інфраструктури Володимир Шульмейстер у  коментарі для «Радіо свобода» говорив, що у випадку з цими напіввагонами, найімовірніше, йдеться про корупційну схему з доходами від оренди:

«Я чув про цю та інші подібні корупційні схеми, коли працював у міністерстві. Схоже, нині «напіввагонами Клименка» користується з вигодою для себе одна з великих фінансово-промислових груп в Україні».

На запити журналістів, кому передані в оренду напіввагони, “Укрзалізниця” в 2018 році не відповіла.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також