Лікарі Харкова через коронавірус відписали 10 мільйонів на апарати для вентиляції легень

КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова» Харківської міської ради 18 березня уклало угоду з ТОВ «Білімед» про закупівлю апаратів штучної вентиляції легенів на 10,00 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», повідомляють Наші гроші.

Лікарі замовили 4 апарати штучної вентиляції легень SERVO-i загального призначення для інтенсивної терапії виробництва «Maquet» (Німеччина) по 2,50 млн грн. за комплект.

Склад комплекту невідомий, бо специфікація містить лише модель і ціну за комплект.

Раніше апарати штучної вентиляції легень Maquet SERVO-i у невідомій комплектації можна було знайти у відкритому продажу за ціною від 300 тис грн. Але зараз вони не в наявності, що може пояснюватись ажіотажним попитом через епідемію коронавірусу.

Утім, тендерні ціни до епідемії коронавірусу були на рівні нинішньої закупівлі. Так, у серпні 2019 року ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» купила 16 апаратів SERVO: Базовий блок SERVO-i по 2,40 млн грн., що трохи дешевше від нинішньої ціни. А в жовтні 2018 року КЛПУ «Міський онкологічний диспансер м. Краматорська» замовило один дорожче – за 2,65 млн грн.

Гарантійний строк на апарати становить рік, а строк оплати – місяць після поставки.

«Білімед» Ярослави Тарасюк пов’язаний з групою братів Германа і Володимира Фісталів.

Апарати придбали без торгів та оприлюднили договір у «Прозорро». У ньому сказано, що він укладений відповідно до змін, внесених у закон «Про публічні закупівлі» законом 530-IX від 17 березня щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, а також до постанов Кабміну та Харківської міськради про виділення коштів із резервного фонду.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада України вивела з-під дії закону «Про публічні закупівлі» закупівлі для запобігання поширенню, локалізації та ліквідації спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби COVID-19. Перелік таких товарів, робіт чи послуг і порядок їх закупівлі затверджуються Кабміном. За результатами такої закупівлі замовник оприлюднює у «Прозорро» договір з усіма додатками, а також звіти про укладений договір і виконання договору. У разі недотримання вимог щодо публікації таких звітів винні особи притягаються до відповідальності відповідно до закону.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також