Відтепер люди, які живуть з ВІЛ/СНІД, або хворі на туберкульоз, або представники уразливих спільнот (вживають ін’єкційні наркотики, секс працівники, засуджені та колишні ув’язненні, підлітки, яких торкнулася епідемія ВІЛ) зможуть отримувати якісну правову допомогу без побоювання, що їх таємницю розкриють.
Люди таких вразливих категорій часто страждають від того, що їх статус розголошують навіть медичні працівники. Наприклад, пишуть на обкладинках амбулаторних карт у поліклініках «ВІЛ», розповідають про діагноз пацієнта під час його огляду у присутності сторонніх, передають цю інформацію знайомим. Це приводить до серйозних наслідків у житті ВІЛ-інфікованого. Також, деякі підприємці, дізнавшись про захворювання, одразу звільняють людину. А інші - вимагають надати результати тесту на СНІД, та якщо там стоїть «плюс», то на роботу не беруть.
Це все - порушення прав, які гарантовані громадянам країни законодавством. Проте отримати фахову безкоштовну правову допомогу і відновити порушені права можуть далеко не всі.
Отже, у середу, 20 червня, три потужні українські неурядові організації: громадські організації «Інформаційно-освітній центр «За рівні права», «Українська Гельсінська спілка з прав людини» й Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я» підписали меморандум про взаємодію.
Відтепер хворі ВІЛ/СНІД, на туберкульоз та представники уразливих спільнот зможуть отримати безоплатну правову допомогу на всій території України, через діяльність юристів громадських приймалень у 10 регіонах України. У тому числі - допомогу у справах досудового захисту, а в окремих випадках - підтримку стратегічних справ аж до Європейського суду з прав людини.
Юристи надаватимуть допомогу у галузі:
Крім того, в рамках підписаного Меморандуму, фахівці організацій аналізуватимуть існуючи правові проблеми отримувачів послуг, спільно розробляти шляхи їх вирішення, а при потребі - об’єднувати зусилля на удосконалення законодавства.
Координуватимуть спільну діяльність в рамках цього Меморандуму керівниця ГО «ІОЦ «За рівні права» Маріанна Полевікова, координаторка мережі приймалень ГО УГСПЛ Наталія Козаренко та керівниця громадської приймальні БО ФМЗ Олена Старюк.
Безоплатну правову допомогу можна отримати на всій території України у мережі громадських приймалень УГСПЛ в 10 містах. У цьому напрямку працюватимуть приймальні у Києві, Сумах, Дніпрі, Херсоні, Львові, Хмельницькому, Чернігові, Рівному, Кропивницькому та Харкові. Контакти та розклад роботи вказаних приймалень можна знайти на сайті за посиланням.
Зокрема, у м. Херсоні - працює Громадська приймальня БО «Фонд Милосердя та здоров’я»
Приймальні дні:
Понеділок – з 9.00до 14.00
Вівторок – з 13:00 до 17:00
Адреса: вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе), 2 оф. 19
Попередній запис за телефоном – (0552) 49-60-03, +38(066) 790 90 21
email: FMZ_pravo@ukr.net