Більшість (56,6%) опитаних журналістів вважає, що ступінь прояву агресії до представників ЗМІ при виконанні ними професійних обов’язків зростає.
Про це свідчать результати он-лайн опитування, проведеного в липні-серпні за ініціативи Національної спілки журналістів України, повідомили в прес-службі НСЖУ.
Так, відповідаючи на питання "На Вашу думку, яким чином змінився, за останні 3 роки ступінь прояву агресії до журналістів, при виконанні ними своїх професійних обов’язків?" на значне збільшення агресії вказали 26,3 % опитаних, а позицію "скоріше збільшився" обрали 30,3%.
Більшість журналістів у анкетах вказують, що причини агресії залежать не від поведінки самих журналістів, а виникають через зацікавленість певних кіл або груп. Натомість правоохоронні органи демонструють неспроможність розслідувати не тільки злочини проти журналістів, а й загалом протистояти хвилі злочинності в державі.
За словами голови НСЖУ Сергія Томіленка, результати опитування ще раз підтверджують, що безпека журналістів та відсутність покарання за злочини проти них є назрілою проблемою у медіасередовищі. При цьому влада і правоохоронні органи демонструють байдуже ставлення до неї.
"Ми в НСЖУ вважаємо, що влада і правоохоронці мають публічно звітувати перед громадськістю за розслідування злочинів проти журналістів, адже відсутність справедливості, системна безкарність – це пряма відповідальність правоохоронців", – наголошує Сергій Томіленко.
Опитування охоплює питання ставлення журналістів до своєї професії, існування вільної журналістики та свободи слова, захисту журналістів, ставлення до можливостей НСЖУ.
Дослідження проводилося методом он-лайн опитування за суцільною вибіркою членів НСЖУ та базами співробітників Укрінформ, Інтерфакс та ін. медійних інституцій. Протягом двох тижнів були опитані в он-лайн режимі члени НСЖУ, які вступили до спілки у різні роки. Для обробки були відібрані за допомогою комп’ютерної програми 120 анкет. Опитування проводилося анонімно.
Соціологічне дослідження проводилось в липні- серпні 2017 року за допомогою он-лайн платформи "Anketa.in.ua" за сприяння української маркетингової агенції “~ing]DIVISION” (www.ingdivision.ua ) та під науковим керівництвом доцента кафедри PR Національного університету "Києво-Могилянська Академія", соціолога мас-медіа Ольги Сусської.