Українські журналістки та медіаекспертки створили рух "Жінки в медіа" і в спільному зверненні закликають політиків утриматися від сексизму та вжити відповідних заходів для його викорінення на законодавчому рівні.
Приводом для створення руху і звернення стали сексистські вислови щодо журналістки видання "Новое время" Ольги Духнич з боку обраного народним депутатом від партії “Слуга народу” Максима Бужанського, а також реакція на скандал партії “Слуга народу”.
"Відсутність вибачень від політика, а також двоякі пояснення партії “Слуга народу” в мережі "Фейсбук", які, з одного боку, засуджують дії однопартійця, а з іншого – виправдовують такі дії як реакцію на “оціночні судження”, викликають сумніви в тому, що такі вислови чи дії представників / представниць органів влади більше не повторяться", – йдеться в заяві.
Підписантки згадують і інші випадки сексизму від політиків щодо журналістів та журналісток. Зокрема, звернення Петра Порошенка до журналістки “Детектора медіа” Марини Баранівської як “дорогенька моя”, а також те, що чинний президент Володимир Зеленський назвав журналіста програми “Схеми” Михайла Ткача "хлопчиком", а голова Офісу президента України Андрій Богдан вирішив обійняти журналістку “Радіо Свобода”, коли вона ставила йому запитання.
“Хамство, панібратство, зневага та сексизм у жодному разі не можуть бути елементами комунікації представників та представниць влади й медіа. Такі дії та вислови політиків призводять до поширення та толерування схожої поведінки, її копіювання, що зумовлює популяризацію в суспільстві приниження та зневаги до людської честі та гідності”, – наголошують ініціаторки звернення.
Вони також нагадують, що сексизм безпосередньо корелюється з ґендерно обумовленим насильством, а це суперечить розвитку України як демократичної, правової, орієнтованої на європейські цінності держави.
З огляду на викладе вище "Жінки в медіа" вимагають від органів виконавчої і законодавчої влади вжити таких заходів: