Жінки найчастіше просять помилування за вбивства на ґрунті домашнього насильства – Левченко

Абсолютна більшість клопотань про помилування, що надходять від жінок, пов’язані зі справами про вбивства, внаслідок довготривалого насильства у родині.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла Уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, яка з початку 2015 року є членкинею комісії з питань помилування при президенті.

Вона наголосила, що жертвами домашнього насильства стають не лише жінки, а й чоловіки, діти та люди літнього віку. Проте жінки, за її словами, страждають непропорційно.

"Це означає, що понад 90% постраждалих від домашнього насильства – це жінки. І це – дуже серйозно", – пояснила вона.

Левченко зазначила, що вбивства, скоєні жінками, аби зупинити акт насильства з боку чоловіка чи співмешканця, є наслідком того, що ані соціальні служби, ані правоохоронні органи не змогли зупинити насильство з самого початку.

Уповноважена з питань ґендерної політики також звернула увагу на те, що ставлення до насильства в суспільстві є дуже толерантним.

"Але ми говоримо як люди цивілізовані, що насильство не є прийнятним способом для вирішення проблем, конфліктів і досягнення цілей", – підкреслила вона.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також