Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

За землю треба платити

Поширити:
30 серпня 2016 12:03
704

На дошці оголошень одного із херсонських садівничих товариств вивісили нагадування, що настав час платити податок на землю. І ні  слова про те,  хто звільняється від податку, які пільги мають люди. Тож, думаємо, консультація юриста буде дуже доречною не лише для дачників.

Рішенням Херсонської міської ради на території міста встановили розмір земельного податку. Його сплачують землевласники та ті, хто землею користується.

Скільки ж платити? Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибні ділянки) – 1% від їх нормативної грошової оцінки. Стільки доведеться сплатити за сільгоспугіддя та землі загального користування. Якщо ж у ділянки інше цільове призначення, то ставка 2%. Якщо ж земельні ділянки перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) – 5% від їх нормативної грошової оцінки.

Кому платити, а кому – ні, ми запитали у юриста громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я Олени Старюк.

– Олено, чи є землі, які не підлягають оподаткуванню?

– Так. Це ділянки,  забруднені радіацією внаслідок Чорнобильської катастрофи, тимчасово законсервовані угіддя. Також ділянки, на яких науково випробовують нові сорти рослин. Кладовища, крематорії, культові споруди, консульства та посольства, автомобільні дороги також звільнені від податку на землю. Як і угіддя, зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень.

– А хто має право на пільги?

– Згідно з законодавством, від сплати земельного податку звільняються інваліди першої і другої групи, багатодітні особи, пенсіонери, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. А також постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Проте кожен вид використання землі має граничні пільгові норми. Так, для ведення особистого селянського господарства – не більш 2 га, для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га, для будівництва індивідуальних гаражів – не більш 0,01 га, для ведення садівництва –не більш як 0,12 га. А для житлових будинків та господарських будівель і споруд діють такі обмеження: у селах – не більш, як 0,25 га, у селищах – не більш, як 0,15 га, у містах – не більш, як 0,10 га.

– Чи поширюються пільги на юридичних осіб?

– Категорія їх скромніша. Так, звільнені від сплати земельного податку санаторно-курортні, реабілітаційні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів.  Також підприємства, засновані організаціями людей з особливими потребами, де не менше половини працівників – інваліди.

– Коли ж сплачувати податок?

– Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня. За землю фізичні особи сплачують протягом 60 днів з дня вручення спеціального повідомлення. Якщо ви перестали бути власником чи користувачем земельної ділянки, то маєте заплатити лише за фактичний період володіння та користування землею.

P.S. Громадська приймальня Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я працює за адресою: Херсон, вул. Фрунзе, 2, оф. 19. Дні прийому: вівторок, четвер з 10.00 до 15.00. Попередній запис за тел. (0552) 49 60 03. Приймальня працює в рамках проекту “Посилення правових можливостей вразливих груп населення в суспільстві у захисті їх прав”, який здійснюється УГСПЛ за фінансової підтримки SIDA.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів