Підтримати нас

Як виправити помилки у трудовій книжці

Vgoru
Автор статті
21 червня 2023 09:11
2,247
Поширити:

Основним документом, який підтверджує трудову діяльність працівника є трудова книжка. На її основі підтверджують трудовий стаж і призначають пенсію. Іноді людям відмовляють у нарахуванні виплат через помилки в трудовій – неточності у прізвищах та іменах, нечіткі печатки.

Виправити ці помилки можна двома шляхами: 

  • позасудовим — звернутися до роботодавця або уповноваженого ним органу, який допустив помилку;
  • судовий — звернутися до суду, який встановить, що ця трудова книжка належить особі.

Уповноваженим органом називають відділ кадрів або інший підрозділ, який оформлює трудові книжки працівників. Або відповідальну особу, на яку покладено цей обов’язок.

Внести правки у трудову книжку щодо прізвища, ім'я, по батькові, дати народження може роботодавець за останнім місцем роботи на основі паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну прізвища, ім’я та по батькові тощо, з посиланням на номер і дату цих документів. Такі норми передбачає Інструкція про порядок заповнення трудових книжок, затверджена наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 р. № 58.

Всі дані — прізвище, ім’я, по батькові людини та дата народження, які зазначені в трудовій книжці, мають відповідати даним за паспортом.

Зміни вносять на першій сторінці – титульному аркуші трудової книжки.

Якщо роботодавець залишається в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі, то виправити помилку можна тільки через суд. Треба подати заяву про встановлення факту, що має юридичне значення. 

Пенсійний фонд може не зарахувати стаж через нечітку печатку 

Трудова книжка – це основний документ для підтвердження стажу. 

Що робити, якщо в людини немає трудової або записи в ній неточні? Урядова постанова від 12.08.1993 року № 637 встановлює, що підтвердити трудовий стаж можна з допомогою: 

  • даних із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування; 
  • довідки;
  • виписки з наказів;
  • особових рахунків і відомостей на видачу заробітної плати;
  • посвідчення; 
  • характеристики; 
  • письмових трудових договорів та угоди з відмітками про їх виконання; 
  • інших документів, які містять відомості про періоди роботи.

В Інструкції про порядок ведення трудових книжок сказано, що під кожним записом обов’язково має бути печатка. А обов`язок вносити ці записи покладається на роботодавця. 

Також у постанові Кабміну № 301 від 27.04.1993 року «Про трудові книжки працівників» зазначено, що відповідальність за організацію обліку, зберігання й видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи чи організації. Тож і недотримання правил ведення трудової відповідає особа, яка допустила такі порушення, а не робітник – це не може впливати на його особисті права.

Тож, як ми з'ясували, відповідальність за ведення трудових книжок лежить на роботодавці. Відтак відмова Пенсійного фонду в призначенні пенсії на цій підставі є неправомірною та не відповідає законодавству. 

У такому випадку радимо отримати письмову відмову від Пенсійного фонду та звертатися до юристів, які проконсультують, як діяти далі.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ