Підтримати нас

Як вберегти свої кошти від банківських шахраїв

Автор статті
21 травня 2016 12:30
225
Поширити:

Сьогодні рівень кіберзлочинності дозволяє шахраям переводити кошти без відома клієнта фінансової установи на інші рахунки, якщо вони мають дані особи.

 

На жаль, українці часто не захищають свої порушені права та інтереси в суді через небажання починати тривалий розгляд. Банки в цьому випадку отримують можливість уникнути відповідальності за неправомірні дії своїх працівників чи недосконалість системи захисту коштів клієнтів, пише "Закон і Бізнес".

10 корисних порад

Як поєднати зручність у розрахунках із забезпеченням власної фінансової безпеки? Ми підготували кілька корисних порад щодо мінімізації ризиків.

1. Якщо Ви створюєте електронний кабінет у системі банку, або прив’язуєте до картки номер мобільного телефону, користуйтесь номером, який є контрактним (тобто з оператором мобільного зв’язку було укладено договір, що у подальшому не дасть змоги без Вашої присутності відновити СІМ-карту). Якщо ж Ви не маєте контрактного номеру телефону, чи не можете перейти на контракт, у разі якщо Ваша СІМ карта заблокована, в першу чергу телефонуйте до банку та блокуйте всі свої рахунки. Це може бути сигналом до того, що хтось отримав дублікат Вашої СІМ-карти і проводить списання коштів.

2. Пам’ятайте, що представники Банку не телефонують клієнту (а особливо з мобільних номерів) з метою отримання інформації про залишки на рахунках, «дівочого прізвища матері», паролю, номери рахунків, телефони родичів тощо. Після отримання такого дзвінка перетелефонуйте до банку та перевірте стан рахунку, а також дізнайтесь, чи не було спроб списання коштів.

3. Зберігайте інформацію по Вашим карткам (договори з Банком, пластикові карти, інформацію, яка містяться паролі) в місцях, куди маєте доступ лише Ви.

4. Нікому не надавайте розширену інформацію по Вашій картці та рахункам: строк дії картки, пін коди, логіни, паролі, CV коди тощо.

5. Якщо Ви розміщуєте в Інтернеті інформацію з номером Вашої карти (з метою збору коштів або перерахування Вам оплати) відкрийте альтернативну карту, номер якої Ви не будете надавати в публічний доступ, та на ній зберігайте кошти.

6. Якщо Вам зручно проводити оплату в Інтернеті картою і Ви вводите номер карти, термін дії та CV код то знайте, що така інформація може бути перехоплена. Тому намагайтесь або не залишати значні суми у залишку на рахунку, або через термінал поповнюйте карту у день здійснення оплат на потрібну Вам суму.

7. Час від часу змінюйте логіни, паролі та пін коди до ваших карт.

8. Встановлюйте ліміти на своїх картках на зняття коштів та на проведення розрахунків. У деяких банках є окремі ліміти на зняття готівки та на проведення розрахунків. У деяких банках є окремі ліміти на зняття готівки та проведення оплати у інтернеті.

9. У випадку, якщо з Вашого рахунку почали зникати кошти, негайно повідомте банк про це та попросіть заблокувати рахунок/рахунки. Також збережіть запис такої розмови, або переписку на підтвердження такого повідомлення.

10. Якщо Ви користуєтесь банкоматом, то перед початком роботи зверніть увагу на його клавіатуру, на ній може бути «накладка», яка зовнішньо є більш випуклою ніж зазвичай.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ