Підтримати нас

Як розірвати договір із роботодавцем, який не відповідає на дзвінки

Vgoru
Автор статті
26 березня 2023 15:00
976
Поширити:

Пані Світлана жила в Херсоні під час повномасштабного вторгнення росії та не покидала окуповане місто. Та коли Херсон визволили Збройні сили в листопаді 2022 року, виїхала на Дніпропетровщину. Бо відтоді й дотепер її рідне місто росіяни обстрілюють майже щодня. 

Раніше Світлана працювала на одному з херсонських підприємств. З початком великої війни її компанія призупинила роботу. У кінці минулого року жінка вирішила звільнитися, щоби стати на біржу праці в Центр зайнятості. Але стикнулася з проблемою – зв'язку з роботодавцем не було. Жодні телефони не відповідали.

Пані Світлана звернулася до громадської приймальні «Фонду милосердя та здоров’я». Наші юристи вивчили її справу та дали поради, як діяти. 

Варто звернути увагу на законодавчу базу цієї проблеми. 7 травня 2022 року набув чинності Закон України № 2220-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». Він вніс зміни й до закону  про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

Згідно з ними, внутрішньо переміщена особа, яка не може припинити трудовий договір, але не може й продовжити роботу за ним, має право розірвати договір в односторонньому порядку. Для цього треба подати до Центру зайнятості за місцем проживання заяву на ім’я роботодавця про припинення трудового договору – її подають за певною формою, яку визначає Державний центр зайнятості. Тоді особа отримає статус безробітного та зможе оформити допомогу й інші соціальні послуги по безробіттю. 

Світлана подала до Центру зайнятості в Дніпропетровській області заяву на ім'я роботодавця. Наступного дня її трудовий договір із підприємством у Херсоні припинили. 

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

 




Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ