Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як людині довести статус ВПО, якщо в паспорті немає “прописки”

Vgoru
Автор
Поширити:
16 липня 2022 08:26
1,924

Переселенка з окупованого Херсона пані Олена* не має в паспорті відмітки про постійне місце реєстрації. Через це на підконтрольній території їй відмовили в статусі внутрішньо переміщеної особи. І так позбавили пільг і допомог, які отримують ВПО.

Пані Олена розповіла юристам громадської приймальні благодійної організації "Фонд милосердя та здоров’я", що була “прописана” в Херсоні, у будинку тітки, а жила в орендованій квартирі. Але в січні  тітка своє майно продала. Жінка була вимушена знятись із реєстраційного обліку, тобто опинилася без «прописки». У березні 2022 року вона змогла виїхати з окупованого міста до одного з районних центрів Одеської області. Там звернулася до Центру надання адміністративних послуг із заявою про взяття на облік як ВПО. Але їй відмовили, бо вона не змогла довести, що жила в Херсоні до 24 лютого, коли почалася війна.

За словами фахівців громадської приймальні БО ФМЗ, якщо в паспорті є відмітка про реєстрацію на окупованій території, проблем з оформленням статусу ВПО не виникає.

Інша справа, якщо в паспорті відповідної відмітки немає. Або, наприклад, особа жила на Херсонщині, а “прописку” мала – в іншому регіоні.

У таких випадках необхідно довести, що на початок війни людина проживала на території, яку вимушено покинула, аби уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, насильства, порушень прав людини тощо (Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»). 

До доказів відносяться:

  • військовий квиток із даними про проходження військової служби;
  • трудова книжка із записами про трудову діяльність;
  • документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно;
  • свідоцтво про базову загальну середню освіту;
  • атестат про повну загальну середню освіту;
  • документи про професійно-технічну освіту;
  • документ про вищу освіту (науковий ступінь);
  • довідку з місця навчання;
  • рішення адміністрації, виконавчого органу міської чи районної в місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування;
  • фотографії, відеозаписи, тощо.

Цих документів у Олени не було.

За порадою юристів громадської приймальні БО ФМЗ, жінка зв’язалась онлайн із сімейним лікарем і отримала копію декларації; з власником квартири в Херсоні (що перебував уже в Німеччині) й отримала копію договору оренди; а в банківській установі їй надали копію договору банківського вкладу (депозит на відпочинок), що укладався в херсонському відділенні.

Повторне звернення до ЦНАПу було успішним, Олена отримала статус ВПО й матеріальну допомогу.

* Ім’я змінено.

Довідково. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Електронна адреса: [email protected] 

ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів