Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як ЛГБТ-українців дискримінують на роботі та в навчанні

Поширити:
29 січня 2019 19:03
345

У 2018 році експерти правозахисного ЛГБТ-центру "Наш світ" зафіксували майже 25 випадків дискримінації ЛГБТ-українців у сфері зайнятості.

Про це йдеться у звіті організації "Долаючи перешкоди. Становище ЛГБТ в Україні у 2018 році".

За словами експертів, найчастіше дискримінація на робочому місці виражається в бездіяльності адміністрації, доведенні до звільнення ЛГБТ-людей "за власним бажанням", незаконних звільненнях, відмовах у прийнятті на роботу, образах, фактах приниження людської гідності, погрозах, пониженні на посаді, упередженому ставленні та навіть у фізичному насильстві й цькуванні. Також українські роботодавці інколи втручаються в особисте життя своїх ЛГБТ-працівників та розголошують конфіденційну інформацію щодо сімейного стану, здоров’я тощо.

У звіті аналітики навели декілька прикладів дискримінації ЛГБТ-українців, які стали їм відомі:

"Потерпілий працює в церковному хорі однієї з київських протестантських церков. Він веде анонімний публічний блог, де згадується його сексуальна орієнтація. Один із його знайомих (парафіянин цієї церкви) у вересні побачив блог і впізнав потерпілого, про що розповів керівнику церкви. На роботі почався моральний пресинг, щоб потерпілий звільнився. Врешті-решт справу зам'яли після того, як потерпілий присягнувся, що у нього гетеросексуальна орієнтація. При цьому йому рекомендували при першій нагоді одружитися, "щоб не ходили чутки". 

Ще один потерпілий від дискримінації чоловік з Вінниці мусив звільнитися з магазину мобільної техніки "за власним бажанням" після того, як директор дізнався про те, що він гей.

"Мені п***ри на роботі не потрібні", – з такими словами Сергія вигнали з роботи.

Стикаються ЛГБТ-українці з дискримінацією й в освітніх закладах. "Наш світ" зібрав за минулий рік 23 факти, які пов’язані з булінгом, заниженням оцінок після викриття сексуальної орієнтації потерпілих, фізичним насильством та іншими виявами.

Одна з таких історій трапилась у ВНЗ на Рівненщині:

"Сусіди по гуртожитку вдерлися до кімнати потерпілого і почали нецензурно лаятися в його бік, декілька разів вдарили в обличчя, оскільки вони дізналися, що потерпілий є геєм. Потім вони почали шукати докази його гомосексуальності в його телефоні та ноутбуку, погрожуючи при цьому вивезти потерпілого до лісу і "пустити по колу", а також "залишити там поздихати", якщо він розповість своїм батькам про цей інцидент. Не знайшовши бажаних доказів, порушники змусили потерпілого зізнатися на відео у своїй гомосексуальності".

Цькування, за словами експертів "Нашого світу", зазнають ЛГБТ-українці не тільки старшого віку, але й школярі:

"Юлія, старшокласниця однієї зі столичних шкіл, носить на своєму рюкзаку невеличкий значок у вигляді райдужного прапорця. У листопаді це побачив однокласник, який, ймовірно, є близьким до ультраправих угруповань, та у грубій формі наказав зняти значок, розповідаючи, що винищив би всіх геїв і лесбійок. Постраждала відмовилася, на що він пригрозив використати проти неї газ або електрошокер, а також сказав, що інколи "вони" використовують і кислоту. Юлія була вимушена зняти символіку".

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів