Через загрозу примусової депортації дітей до росії з окупованих територій та масовані обстріли нескорених міст та селищ, у юристів громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” телефони не вгавають від запитань: хто може вивезти дитину за кордон у безпечне місце, які потрібні документи?
Як пояснює юрист громадської приймальні БО ФМЗ, адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Данилов, у зв’язку з агресією російської федерації, процедуру виїзду неповнолітніх спрощено.
Згідно зі змінами, внесеними Постановою Кабміну до «Правил перетину державного кордону громадянами України», в умовах воєнного стану дитина може виїхати в іншу країну:
При цьому дитині до 16 років бажано мати закордонний паспорт, чи ID-картку (з 14 років), але достатньо і свідоцтва про народження.
До підлітків 16 років та старших застосовуються вимоги як до дорослих. Тобто їхню особу можуть засвідчувати такі документи:
Також мешканці зони бойових дій або тимчасово окупованих територій, які їдуть, як біженці, у пошуках притулку, можуть виїхати за внутрішнім паспортом чи ID-карткою. Але прикордонники пропускають таких громадян, як виняток, через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями із суміжними країнами. Тому рекомендується звернутися заздалегідь до відповідного органу країни Євросоюзу, у яку планується поїздка, за уточненням – чи достатньо буде для в'їзду такого документа.
Крім того, можна зателефонувати на Урядову “гарячу лінію” – 1545.
P. S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
ВПО з Херсонської області у Вінниці, ви маєте можливість отримати безкоштовну правову допомогу за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.