Лікарі повинні будуть вміти оцінювати стан потерпілого від катувань і знати, як правильно зафіксувати побої. Для ефективного медичного документування тортур МОЗ почало роботу над відповідним медстандартом.
Про це повідомляє видання "Коментарі.UA" з посиланням на заступника міністра охорони здоров'я України з питань європейської інтеграції Оксану Сівак.
За її словами, в сучасних умовах є необхідність оздоровлення цілих інститутів державної влади, і головне завдання – розробити і впровадити дієвий інструмент для лікарів.
За інформацією моніторингової місії ООН з прав людини в Україні триває систематичне застосування тортур і жорстоке поводження. Правоохоронні органи катують, щоб отримати зізнання від затриманих у справах, пов'язаних з конфліктом.
До слова, медичні працівники – перша інстанція, до кого звертаються за допомогою жертви. Лікарям необхідно вміти оцінити стан жертви тортур і знати, як правильно зафіксувати зміни в фізичному і психічному стані потерпілого.
Судово-медичні та судово-психіатричні експерти як лікарі з особливими знаннями і особливою роллю в здійсненні правосуддя – фахівці, від кого залежить, чи отримає суд відповідні докази катування, чи ні. Однак надзвичайно важлива роль лікаря первинної ланки.