В Україні лікарів навчатимуть розпізнавати ознаки різних видів насильства у дітей та підлітків. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.
Під час звичайного огляду лікарі можуть зафіксувати прикмети, непомітні для колег з інших сфер (наприклад, вчителів), зазначають у МОЗ.
"Коли я проходила навчання в США як майбутній лікар – дитячий рентгенолог, нас чотири роки навчали, як розпізнати ознаки насильства, зокрема – як за рентгенівським знімком відрізнити травму внаслідок нещасного випадку від навмисно нанесеної травми. Зараз час українським медикам навчатися виявляти випадки насильства над дітьми та підлітками та правильно реагувати, передаючи інформацію до поліції та служб у справах дітей", – сказала в.о. міністра охорони здоров‘я України Уляна Супрун.
За словами заступниці міністра соцполітики Олександри Чуркіної, лікар може першим побачити ознаки насильства над дитиною та відреагувати.
"Але зараз, на жаль, навіть побачивши у дитини ознаки насилля, лікар не завжди звертається до інших служб. В Україні поки немає такого законодавчого механізму, як кризове втручання в життя родини, де з'явилася дитина. Але зараз ми розробляємо стандарт безпеки дитини", – додала Чуркіна.
З початку лютого в Україні відбирали 23 медпрацівників для навчання та подальшої роботи в проекті "Дитинство без насильства". Далі вони стануть національними тренерами, які впродовж 2018 року систематично вчитимуть медпрацівників свого регіону виявляти та реагувати на насильство над дітьми.
Українських тренерів вчитимуть професор педіатрії Школи медицини Нью–Йоркського університету Вінсент Палуччі та професор педіатрії Пенсильванської державної медичної школи та начальник відділу педіатрії з дитячих адикцій у Пенсильванській державній дитячій лікарні Лорі Фрезієр.
"Близько 1400 дітей в 2017 році самі звернулися до поліції, – повідомила Лариса Зуб, керівниця Ювенальної поліції Національної поліції України. – Ці цифри – лише верхівка айсбергу. Адже багато випадків залишаються поза увагою статистики. Зокрема, важко виявити та довести до суду випадки розбещення дитини".
За дослідженнями Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні зазнає різних форм секс-насильства: від розбещення до зґвалтування. Кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга – психологічного.