Американський журнал Vogue вибачився за фразу про трансґендерність екс-вокаліста гурту One Direction Зейна Маліка та його подруги.
Як пише ВВС Україна, в інтерв'ю журналу Малік і його подруга, американська модель Джіджі Хадід розповіли, що позичають один у одного речі з гардеробу. Вони також сфотографувалися для обкладинки журналу в барвистому одязі "андрогінного стилю".
У коментарі до інтерв'ю автор журналу Vogue називає фотографію, де зображені молоді люди "обіймами гендер-флюїдів".
Визначення "гендер-флюїд" застосовують щодо тих, чиє гендерне сприйняття залежить від ситуації: такі люди можуть відчувати себе то чоловіками, то жінками, то людьми із подвійною статтю.
Читачі звернули увагу на недоречне вживання терміну. "Одяг не робить вас гендер-флюїдом", - зауважують вони в соцмережах.
Багатьох обурила не лише помилка автора, а саме ставлення до теми трансґендерності.
"Якщо ви збираєтеся розповісти про трансґендерів, то поговоріть із представниками цієї спільноти. Пережитий досвід статевої невідповідності рідко буває таким кумедним і гламурним, яким його уявляє Vogue на своїй обкладинці", - пише автор журналу Cosmopolitan.
Інтерв'ю екс-вокаліста One Direction і його подружки у Vogue надрукували у вигляді бесіди.
"Адже я постійно беру щось із твоєї шафи, правда?" - запитує Джіджі.
Співак відповідає, що він теж брав її футболку. "Мені вона подобається. Що з того, що вона затісна? І не має значення, що це жіноча футболка".
"Вірно. Важливо не те, чи це чоловіча чи жіноча, а те, щоб вона пасувала, і ви себе комфортно почували", - погоджується подруга Маліка.
У коментарі до інтерв'ю авторка журналу Майя Сінгер пише про новий молодіжний тренд - "байдуже ставлення до гендерних ознак".
"Для покоління цього тисячоліття такі поняття як "хлопчик" чи "дівчинка" мають невелике значення. Це помітно в тому, як одягається це покоління", - резюмує Vogue.
"Зейн і Джіджі ототожнюють із трансґендерами, бо позичають один в одного одяг?" - здивувалася журналістка і письменниця Ханна Оренштейн.
"Щось я не помітив, щоб Зейн носив жіночі сукні", - пише інший користувач.
"З і Д кажуть, що позичають один у одного одяг. Це досить серйозна підстава, аби оголосити їх гендер-флюїдами", - іронізує ще один читач.
В'їдливих коментарів написали так багато, що журналу довелося визнати, що стаття невдала.
"Цією розповіддю ми хотіли проілюструвати вплив трансґендерних груп на моду і культуру. Дуже шкодуємо, що в нашій статті неправильно відобразили цю ідею. Ми схибили", - заявила представник Vogue.
У заяві зазначено, що журнал хоче продовжити висвітлення теми і обіцяє виявити при цьому ретельність.